9. října 2019

Savills poskytla poradenství společnosti Catalyst Capital při akvizici nákupního centra Olympia Olomouc

Savills poskytla poradenství společnosti Catalyst Capital při akvizici nákupního centra Olympia Olomouc

Společnost Catalyst Capital, mezinárodní investor a správce nemovitostí, za nezveřejněnou částku získala nákupní centrum Olympia Olomouc.

Olympia_Olomouc

Olympia Olomouc je regionální obchodní centrum s více než 30 000 metry čtverečními pronajímatelné plochy a s 1 460 parkovacími místy. Během této akvizice jako poradce úspěšně působila společnost Savills.

Olympia Olomouc byla otevřena v srpnu 2014 jako první moderní nákupní centrum ve městě. V roce 2015 prošla značnou proměnou a zahájila provoz nového venkovního hřiště, dětského koutku a food courtu. Mezi současné nájemce patří někteří z nejvýznamnějších mezinárodních a národních maloobchodníků, včetně H&M, C&A, Sportisimo, Datart, New Yorker and Albert hypermarket.

Fraser Watson, ředitel oddělení investic Savills ČR a SR, říká: „Jsme potěšeni, že se nám dostalo příležitosti spolupráce s tak zkušeným a profesionálním investorem, jakým Catalyst Capital je. Společnost je lídrem na trhu ve svém oboru a odborníkem na restrukturalizaci maloobchodu. Centrum v posledních letech nevykazovalo uspokojivé výsledky, ovšem pod správným vedením zde určitě existuje velký potenciál k růstu. Plány společnosti Catalyst Capital, které mají vést ke zlepšení a repositioningu centra, jsou velmi zajímavé a už se těšíme, až svou skvělou strategii v blízké budoucnosti uskuteční.“

Poradenský tým společnosti Savills je aktivní ve všech sektorech komerčních nemovitostí, poskytuje širokou škálu služeb a je schopen napomáhat a přidávat hodnotu v jakékoli fázi procesu.