16. srpna 2019

SEBRE dokončila prodej dalšího pražského projektu: DRN prodán společnosti KGAL

SEBRE dokončila prodej dalšího pražského projektu: DRN prodán společnosti KGAL

SEBRE dokončila prodej budovy DRN, pražského architektonického klenotu na Národní třídě. Novým majitelem se stává fond vedený společností KGAL Investment Management Group GmbH.

Praha-DRN

Jedná se o druhou nejvýznamnější transakci společnosti SEBRE a navazuje na prodej Paláce Špork počátkem tohoto roku. Odprodej budovy DRN znovu potvrzuje pověst vedoucí společnosti SEBRE poskytující vysoce kvalitní aktiva, jež propojují historii s moderní dobou. DRN, následován Palácem Špork odráží dvě největší investiční transakce s kancelářskými prostory, jaké kdy byly v České republice a širším regionu střední a východní Evropy zprostředkovány. SEBRE se bude pro KGAL, přední německou investiční a správcovskou společnost se sídlem v Německu a objemem investic 21 miliard eur, z pozice správce budovy nadále podílet na provozu.

Společnosti Savills a Dentos působily jako přední poradci během této transakci.

DRN, který navrhl Stanislav Fiala, je jedním z klenotů pražské moderní architektury a skládá se z části původního Schönkirchovského paláce z roku 1734 a Nového paláce. Poskytuje nejkvalitnější kancelářské prostory s nabídkou moderní gastronomie a vybavení. V areálu o celkové ploše 12 500 metrů čtverečních bude mít sídlo i první česká pobočka WeWork.

Jan Kubíček, CEO SEBRE, řekl: „I když jsme s prodejní cenou spokojeni, zanechala v nás tato transakce smíšené pocity. Na projektu DRN jsme pracovali šest let. Za tu dobu se tým SEBRE s oběma těmito krásnými budovami zcela sžil, stejně tak s kontrastem v propojení současné architektury s živoucím historickým odkazem staré Prahy. Gratulujeme společnosti KGAL k získání budovy. SEBRE nyní přejde k dalším projektům v Praze a Bělehradě a doufáme, že využijeme zkušenosti, které jsme díky projektu DRN získali.“

DRN - Budova, jež předčila očekávání

DRN představuje ikonickou a s citem vyvinutou multifunkční budovu, která spojuje barokně renesanční palác s osmipodlažní prvotřídní kancelářskou budovou. Propojení historie a modernity v každém ze šesti pater podporuje plynulý tok obyvatel mezi obnoveným palácem a nejmodernější výstavbou.

DRN vyhovuje všem současným technickým specifikacím očekávaným od kancelářských a maloobchodních aktiv evropské třídy A. Developer měl nejvyšší požadavky na mechanické a inženýrské instalace, bezpečnost a zkušenosti uživatelů.

O SEBRE GROUP

SEBRE byla založena v roce 2011 Petrem Němcem. Spoluvlastníkem společnosti je Jan Fidler. Pod SEBRE Group v současné době spadá několik dalších společností, mezi které patří například: Hinton, PREMIUM DESIGN GROUP, AVALA STUDIOS a ARTINII. K dnešnímu dni SEBRE pracuje na několika hlavních urbánních redevelopmentech v Bělehradě a Praze.