27. října 2017

SEP získal Best Protection 2015 Award

SEP získal Best Protection 2015 Award

Symantec jako první dodavatel bezpečnostního řešení zvítězil současně v kategoriích pro koncové i podnikové uživatele. Společnost Symantec (NASDAQ: SYMC) oznámila, že její produkt Symantec Endpoint Protection (SEP) verze 12.1 zvítězil v přehledu bezpečnostního institutu AV-TEST v kategorii nejlepších řešení pro podnikové uživatele. Všechny testy provedené v roce 2015 potvrdily velkou účinnost tohoto řešení. „Řešení pro podniky Symantec Endpoint Protection získalo ocenění Best Protection 2015 Award díky tomu, že prokázalo působivou úroveň ochrany ve všech našich testech,“ uvádí Maik Morgenstern, technologický ředitel společnosti AV-TEST.

Organizace AV test je celosvětově respektována pro svou důsledně nezávislou testovací metodiku. Účinnost ochrany, kterou jednotlivá bezpečnostní řešení poskytují proti pokročilým útokům, se posuzuje v průběhu celého roku. Každý produkt se testuje proti více než 1 000 aktuálně probíhajícím zero day útokům (zero dayznamená zranitelnosti, kde dodavatel ještě neuvolnil opravu), které se realizují prostřednictvím e-mailu nebo webových stránek. V rámci testování AV-TEST se navíc měří, jak jednotlivá bezpečnostní řešení dokáží odhalit více než 150 000 aktuálních a plošně rozšířených hrozeb. Řešení Symantec Endpoint Protection bylo podle testů efektivnější než konkurence v průběhu celého roku 2015.

Řešení Symantec Endpoint Protection v každém ze šesti certifikačních testů AV-TEST dokázalo zajistit téměř stoprocentní ochranu. Výsledkem těchto výsledků je ocenění AV-TEST Best Protection 2015 Award. Navíc řešení Norton Security od společnosti Symantec získalo v hodnocení AV-TEST nejvyšší příčku v rámci produktů pro koncové uživatele. Poprvé v historii AV-TEST se tak stalo, že jeden z dodavatelů bezpečnostních řešení zvítězil současně v kategoriích pro firemní i koncové uživatele. Zástupci společnosti Symantec převzali ocenění v rámci každoročního slavnostního vyhlášení v německém Wolfsburgu.

Kybernetické útoky jsou dnes stále sofistikovanější, do infrastruktury organizací může škodlivý software pronikat i přes systémy koncových bodů. Řešení Symantec Endpoint Protection přitom umožňuje bezkonkurenčním způsobem blokovat nové a dosud neznámé hrozby právě na úrovni koncových bodů. Společnost Symantec přišla již před lety jako první s konceptem ochrany koncových bodů, kdy jediný softwarový agent zajišťuje různé bezpečnostní technologie. Díky tomu je Symantec lídrem i v řešeních pro ochranu koncových bodů nové generace.

„Naše řešení pro ochranu koncových bodů využívá strojové učení, takže dokáže odhalit netypické chování a zablokovat v reálném čase i cílené útoky,“ uvádí Amit Jasuja, senior viceprezident pro produktový vývoj společnosti Symantec. „Toto řešení navíc využívá celosvětově největší síť informací o hrozbách (alespoň v civilním sektoru), takže dokáže rychle blokovat i mutace známých útoků nebo zero day hrozby a přitom minimálně ovlivňuje výkon systémů.“

Řešení Symantec Endpoint Protection dokáže díky výše uvedeným  technologiím minimalizovat rizika, stanovit priority a podle nich co nejrychleji zavádět příslušná opatření. Toto řešení nabízí podnikům ochranu, která prakticky neomezuje uživatele, nesnižuje výkon systémů a negeneruje falešné poplachy.

Zdroj: Symantec Corporation