1. ledna 1970

Silové cvičení doma nebo v kanceláři

Silové cvičení doma nebo v kanceláři

Pokud pracujete z domu, krátké přestávky na cvičení byste měli zařazovat pravidelně 2krát až 3krát denně během pracovní doby. Pokud pracujete v kanceláři a máte mnoho kolegů, následující cvičení zřejmě nebudou úplně nejvhodnější, ale nikdy nevíte, čemu podlehnou. Možná se vám je podaří přesvědčit ke krátké pětiminutovce denně. Zkuste si například spolu zasoutěžit, kdo vydrží v některé poloze (vsedě nebo vkleče na kolenou) nejdéle.

Procvičení svalů i mozku

Následující cvičení vám pomohou cítit se lépe nejen po fyzické stránce. I váš mozek potřebuje aktivní odpočinek a pětiminutové cvičení mu náramně prospívá (prokrvuje, probírá ze stereotypu). Uvidíte, že už během cvičení přijdete na skvělé nápady, jak vylepšit to, na čem právě pracujete. Mějte proto po ruce tužku a papír.

Tato krátká silová a tonizační cvičení vám zaberou zhruba 5-10 minut, ale jejich efekt při pravidelném opakování je obrovský. Úplně stačí, když každý cvik zopakuje 3krát až 5krát. Procvičíte celé tělo a jediné, co na to potřebujete, je deka nebo koberec. Cviky, které nedokážete udělat teď, zvládnete určitě později. Vaše tělo je schopno vysoké adaptace, proto se snažte cvičení provádět naplno.

Pokud je vaše kondice na takové cviky úplně nedostačující, pravděpodobně si budete muset vybrat jen některé nejlehčí, abyste si při cvičení neublížili. Buďte k sobě pozorní a buďte za sebe také zodpovědní. V každém případě na cvičení nezapomínejte ani po práci, kdy si máte dopřát řádnou dávku tělesné aktivity (alespoň 30 minut), která zlepší vaši silovou i kardiovaskulární kondici. Na cestě k lepší verzi sebe sama vám držíme i dnes při tomto krátkém cvičení palce.

Zdroj: Vladozlatos.com