12. října 2019

Skanska Central Europe představila nové vedení. Prezidentem pro Česko, Slovensko a Polsko je Michal Jurka

Skanska Central Europe představila nové vedení. Prezidentem pro Česko, Slovensko a Polsko je Michal Jurka

Vedení společnosti Skanska Central Europe, sdružující od září českou, slovenskou a polskou jednotku, převezme v lednu 2020 nové vedení. Prezidentem skupiny je Michal Jurka, který nově po vedení české a slovenské jednotky převzal i polský trh.

skanska_central_europe

Skanska Central Europe vznikla letos v září spojením české, slovenské a polské jednotky za účelem lepší spolupráce a silnějšího postavení v celém regionu. Finančním ředitelem nového management týmu bude od ledna 2020 Patrik Choleva ze Skanska Polsko; finanční ředitel české jednotky, Jiří Černík, ze společnosti Skanska odchází. Skupinu opouští i Katarzyna Skorupka-Podziewska, personální ředitelka Skanska Polsko. Personální ředitelkou pro celý region se stává Slavomíra Sedláčková z české jednotky. Změnou projde i právní odbor, který nově povede Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk ze Skanska Polsko.

Ředitelem divize Inženýrské stavitelství se stane Kamil Simka za polskou jednotku a Aleš Krupka za Česko. Divizi Pozemního stavitelství povede v Polsku Richard Burleigh a v Čechách Radek Vortel. Divizi Slovensko povede Miroslav Potoč a úsek Provozní efektivity Håkan Stenström.

Naším cílem je posílit pozici lídra v regionu střední Evropy a učinit spolupráci mezi jednotlivými jednotkami ještě efektivnější. Vznik nové jednotky Skanska Central Europe tak byl logickým krokem,“ řekl Michal Jurka, současný prezident Skanska pro Českou republiku a Slovensko.

Skanska je celosvětově jedna z největších společností poskytujících služby v oblasti stavebnictví, komerčního a rezidenčního developmentu a PPP projektů. Na vybraných trzích ve Skandinávii, Evropě a USA působí více než 40 tisíc jejích zaměstnanců. Skupina Skanska vstoupila na český a slovenský trh v roce 1997, v současnosti působí jako Skanska Česká republika a Slovensko i na trzích v Maďarsku a Rumunsku. Zabývá se výstavbou dopravní infrastruktury, veřejných zařízení a inženýrských sítí, vyrábí vlastní produkty a zajišťuje si zdroje pro výstavbu. V oblasti developmentu se zaměřuje na budovy šetrné ke svému okolí i lidem, kteří je obývají. Rezidenční i výrobní a obchodní prostory zajišťuje od developmentu až po facility management. Při výstavbě minimalizuje ekologickou zátěž, využívá obnovitelných zdrojů a dbá na bezpečnost práce. Skanska prosazuje principy společensky odpovědného a etického podnikání v environmentální, sociální i ekonomické rovině.