27. října 2017

SKANSKA: Corso Court 100% obsazenost

SKANSKA: Corso Court 100% obsazenost

Skanska Property Czech Republic podepsala se společností Expedia Services CZ smlouvu o pronájmu 42 % plochy kancelářské budovy Corso Court, čímž dosáhla 100% obsazenosti tohoto projektu. Společnost Expedia přesune svůj provoz do kancelářské budovy Corso Court v listopadu 2015.

Administrativní budova Corso Court byla vybudována v souladu s filozofií společnosti Skanska zaměřenou na citlivý přístup k udržitelnému rozvoji. Výsledkem inovativních řešení začleněných do projektu je skutečně komfortní pracovní prostředí v kancelářích a současně snížená spotřeba elektrického proudu a vody, což vede ke snížení provozních nákladů nájemců.

Osobitým rysem komplexu je nádherná zahrada, která bude sloužit k odpočinku i k práci. Široké spektrum doplňkových služeb, jako např. Wi-Fi, dobíjecí zásuvky nebo šachové stolky či stoly na ping-pong, bude k dispozici nejen pro nájemce, ale rovněž pro veřejnost.

 „Rozhodli jsme se pro Corso Court, protože cítíme, že tento projekt odráží kulturu, vizi i misi společnosti Expedia. Budova má ducha a hodnoty, které vyznává také naše společnost ‒ například šetrný přístup k životnímu prostředí a využití nejnovějších technologií. Naši mladí zaměstnanci mají rádi harmonické prostředí. Chtějí mít pocit, že je to více než jen kancelář, potřebují se tady cítit jako doma,“ říká Olga Quiros, ředitelka společnosti Expedia Services CZ.

Expedia je druhým velkým nájemcem v kancelářské budově Corso Court. Přibližně 56 % budovy si pronajala sama společnost Skanska, která sem přesune všechny tři jednotky působící na českém trhu.

Expedia je velká společnost, která pečuje o své zaměstnance a která jim chce poskytnout pracovní prostředí, v němž se budou cítit opravdu dobře. Seznamování se se společností Expedia v průběhu roku pro mne bylo skutečně inspirující. A určitě se budu zajímat i o další jejich expanzi v České republice. Naše společnosti budou ve stejné budově a já doufám, že sdílení jedné budovy ještě více podpoří náš partnerský vztah,“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Cílem Skanska je přispět k udržitelnému rozvoji prostřednictvím výstavby špičkových kancelářských budov s využitím inovativních stavebních řešení, materiálů a procesů. Všechny projekty společnosti Skanska kladou velký důraz na blaho nájemců a na ekologickou kvalitu vnitřních prostor budovy. Corso Court je sedmipodlažní budova, která nabízí celkem zhruba 17 200 m2 prvotřídních kancelářských prostor a která usiluje o získání platinového certifikátu LEED. Budovu navrhl uznávaný katalánský architekt Ricardo Bofill. Generálním dodavatelem je Skanska a. s.

V rámci této transakce byla společnost Expedia zastupována firmou Cushman & Wakefield. Právním poradcem společnosti Skanska byla firma Wilson & Partners, právním poradcem společnosti Expedia byla firma Havel, Holásek & Partners.

Zdroj: Skanska Group