30. října 2017

Skanska koupila objekt opraven Praga

Skanska koupila objekt opraven Praga

Skanska Property Czech Republic rozšiřuje portfolio svých komerčních nemovitostí a v únoru dokončila akvizici objektu v Karlíně, kde v minulosti sídlily autoopravny značky Praga. Skanska zde plánuje vystavět moderní administrativní budovu Praga Studios, která přímo naváže na její sousední projekt Corso Court.

Skanska objekt odkoupila od skupiny M2 Real Estate. Kromě vytvoření nového administrativního centra, které ponese název Praga Studios, bude nový projekt také pojítkem mezi Pernerovou a Křižíkovou ulicí. V těchto místech tak vznikne zcela nové prostranství, které výrazně usnadní průchod a vytvoří rušnou piazzu v centru starého Karlína jak pro nájemce, tak pro místní obyvatele.

„Karlín  je v současnosti jedna z nejrychleji se rozvíjejících pražských čtvrtí, která má navíc výbornou dostupnost hromadnou dopravou do centra. Rozhodli jsme se proto do této části dále investovat a dopomoci tak jejímu dalšímu rozvoji, který přinese jak vytvoření nových pracovních míst, tak rozšíření služeb pro místní obyvatele,“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Projekt o celkové rozloze téměř 12 000m2 a sedmi podlažích nabídne kromě moderních kancelářských prostor také flexibilní prostředí a prostor pro prosperování všech druhů podnikání.  K dispozici bude také například zahrada přilehlá sousední budově Corso Court, kde bude možné zahrát si třeba ping-pong nebo šachy. Horní patra nabídnou úchvatné výhledy na Karlín, Pražský hrad nebo Petřín.

Ve svých projektech Skanska pokračuje v implementaci mnoha inovativních prvků a každá budova je tak víc a víc technologicky pokročilá, což oceňují především její nájemci. Projekt Praga Studios nebude výjimkou. Uživatelé budovy tak budou mít například možnost využít všech služeb v budově i blízkém okolí pomocí speciální mobilní aplikace.

Zdroj: Skanska