27. října 2017

Skypaper: Průzkum v sektoru stavebnictví

Skypaper: Průzkum v sektoru stavebnictví

Dosavadní podporu státu českému stavebnictví považuje za dostačující 43,7 % respondentů. Po větší pomoci volá 29,5 procenta, zatímco 26,8 procenta míní, že sektor si musí pomoci sám. Vyplývá to z nejnovější ankety stavebního magazínu Skypaper, ve kterém v předchozích třech měsících hlasovalo přibližně 370 subjektů.

„Stát v poslední době šlápnul na plyn a vypsal řadu velkých zakázek na budování dopravní infrastruktury, což tyto stavební společnosti pozitivně vnímají. Brzdou však je samotná realizace, tedy kolik z nich, a jak rychle se podaří skutečně rozjet. Řada firem si také musela v období vakua pomoci sama a například racionalizovala svůj chod, což se nyní jeví jako výhoda,“ komentuje výsledky šéfredaktor Skypaperu Petr Bayer.

Jak Skypaper nedávno zjistil, Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) například odstartovalo další výběrová řízení na výstavbu a rekonstrukce páteřních silnic a dálnic. Předpokládaná hodnota zakázek podle Věstníku veřejných zakázek dosahuje 494 milionů korun. Největší zakázkou je stavba na silnici I/49 Vizovice – Lhotsko na Zlínsku, včetně obchvatu a s připojením na stávající trasu v ceně 187 milionů korun. Rekonstrukce podstoupí několik úseků silnic prvních tříd, například I/9 v severních Čechách u Nového Boru a České Lípy, a také dálnice D2.

Zdroj: SkyPaper