1. ledna 1970

SpeedCHAIN 2014 – Břevnovský klášter opět ožil logistikou

SpeedCHAIN 2014 – Břevnovský klášter opět ožil logistikou

Letošní již 9. ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN je logickým pokračováním tradice, kterou její pořadatelé důsledně budují už od roku 2006. Hlavními tvářemi v podobě prestižních speakerů letošního ročníku byly takové osobnosti jako president Evropské logistické asociace Jos Marinus, ředitel developmentu pro region střední a východní Evropy společnosti AMAZON Raimund Paetzmann či vedoucí plánování logistiky společnosti ŠKODA AUTO pan David Strnad a vedoucí plánování logistiky výroby vozů společnosti ŠKODA AUTO pan Petr Urgošík. Pořadateli konference SpeedCHAIN jsou opět vzdělávací a poradenská společnost Reliant, Česká logistická asociace a Vysoká škola ekonomická v Praze. Osobní záštitu konferenci SpeedCHAIN letos poskytla rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze Prof. Ing. Hana Machková a ministr dopravy České republiky.

V průběhu odpoledního programu, který byl letos tvořen celkem devíti odbornými sekcemi, mělo své tradiční místo i několik panelových diskuzí a velmi populární Logistický HYDEPARK s Jakubem Železným – blok rozhovorů s předními osobnostmi české logistiky moderovaný Jakubem Železným z České televize. Letošními hosty tohoto bloku byli generální ředitel největšího českého silničního dopravce společnosti CS Cargo pan Lukáš Willert, obchodní ředitel významné společnosti poskytující služby v železniční dopravě AWT pan Edin Sose, generální ředitel TNT pan Miloš Malanik, obchodní ředitel developerské společnosti CTP Invest pan Jaroslav Kaizr a význačný vojenský zpravodaj armády ČR  Otto Ballon Mierny, jednatel společnosti Ecosvětlo.

Konference SpeedCHAIN je významnou odbornou i společenskou událostí s devítiletou tradicí, zasazená do exkluzivních prostor pražského Břevnovského kláštera, letos poprvé byl však druhý den jejího programu přenesen do výrobního závodu automobilky ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, kde nabídl účastníkům kromě rozsáhlé exkurze i odborný workshop doplněný o dvě odborná diskuzní fóra věnovaná úspěšné implementaci projektu „Logistická Simply Clever řešení ve výrobě dle zákaznických objednávek v automobilovém průmyslu“, se kterým automobilka v letošním roce v náročné konkurenci vyhrála prestižní ocenění ELA Award Evropské logistické asociace.

Konference SpeedCHAIN 2014 tradičně nabídla všem účastníkům nejen celou řadu elitních českých i zahraničních speakerů, ale také široký výběr z aktuálních odborných témat věnovaných jednotlivým segmentům moderního logistického řetězce, exkluzivní prezentace unikátních případových studií, atraktivní prostor pro navázání nových kontaktů a bohatý společenský program v průběhu tradičního galavečera V.I.P. Logistic Rendezvous, kterým letos hosty prováděl populární moderátor a zpěvák Roman Vojtek. V průběhu večerního programu byla slavnostně předána prestižní cena pro logistickou osobnost roku GRYF Supply Chain Award 2014 – tentokrát se jejím držitelem stal ředitel logistiky společnosti ŠKODA Auto ing. Jiří Cee, kterému k této příležitosti přišla osobně zazpívat árii z Carmen přední mezzosopranistka a sólistka Národního divadla paní Andrea Kalivodová. Certifikáty Evropské logistické asociace převzali úspěšní absolventi zkoušek v rámci projektu evropského profesního vzdělávání ECBL z rukou prezidenta Evropské logistické asociace Jose Marinuse, prezidenta České logistické asociace Ing. Františka Kyncla PhD. a předsedy národní certifikační rady a víceprezidenta České logistické asociace Ing. Kamila Slavíka.

Celkově lze letošní již devátý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN považovat za skutečně velmi zdařilý: Organizátorům se společně podařilo navázat na úspěchy a stabilní růst ročníků předchozích. SpeedCHAIN 2014 je překonal ve všech sledovaných parametrech – od celkového počtu přítomných tuzemských i zahraničních účastníků, přes počty speakerů, odborných sekcí, diskuzních fór, významných hostů z řad osobností české i evropské logistiky a konečně i rozsahem a koncepcí druhého konferenčního dne v prostorách výrobního závodu ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. SpeedCHAIN 2014 rozhodně potvrdil svou pozici nejvýznamnější logistické události roku nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy a nastavil vysoko laťku pro přípravu příštího – výročního desátého -  ročníku, který je stanoven na termín 4. a 5. listopadu 2015.

Zdroj: Logistic News