27. října 2017

Spekulativní výstavba v Prologis úspěšná

Spekulativní výstavba v Prologis úspěšná

Prologis podepsal dvě nové smlouvy o pronájmu prostor o rozloze 13 700 metrů čtverečních v Prologis Park Bratislava.

Nájemní smlouvy zahrnují:

  • pronájem 11 900 m2 logistické společnosti GEFCO Group
  • pronájem 1 800 m2 globální logistické společnosti DB Schenker, která je stávajícím zákazníkem v parku a novou nájemní smlouvou rozšiřuje své prostory.                                                                                                                              Díky podpisu nových nájemních smluv a dříve uzavřené smlouvě se společností GEIS Group na 8 900 m2je budova 7B o rozloze 23 600 m2 pronajata z 96 %. K dispozici je pouze jedna volná jednotka o rozloze 1 000 m2. Prologis Park Bratislava o rozloze 260 000 m2 je nyní pronajatý z 99,7 %.

    „I nadále pozorujeme rostoucí zájem o prostory v rámci bratislavského trhu, který se stává jedním z nejvýznamnějších logistických center v regionu střední a východní Evropy,“ řekl Martin Polák, senior vice president a country manager Prologis pro Českou republiku a Slovensko, „tyto dvě smlouvy odráží pokračující poptávku po logistických budovách třídy A ze strany našich zákazníků, kteří hledají prostory na podporu svého byznysu.“
    Prologis Park Bratislava je moderní průmyslový park, který sestává z 10 budov. Park se nachází 24 km východně od centra Bratislavy, dva kilometry od Sence a 16 km od mezinárodního letiště, což představuje ideální umístění pro tuzemské i mezinárodní logistické operace.

    Prologis je se třemi distribučními parky v Bratislavě (Senec), Galantě (Gáň) a Novém Městě o celkové rozloze 478 000 m2 vedoucím poskytovatelem průmyslových prostor na Slovensku.

    Zdroj: Prologis