1. ledna 1970

Špína v kanceláři a jak s ní efektivně bojovat

Špína v kanceláři a jak s ní efektivně bojovat

Čištění pracovních pomůcek je často stejně důležité, jako když uklízíte v domácnosti. Jedna z nedávných studií přinesla řadu zajímavých informací o každodenním životě v kanceláři. Věřili byste tomu, že například klávesnice může obsahovat více bakterií než záchodové prkýnko? K vůbec nejšpinavějším povrchům v kanceláři patří právě klávesnice, myš a telefonní sluchátko.

Pracovní stůl – ráj bakterií

Říká se, že v každodenním životě se s bakteriemi nejčastěji setkáváme na klikách, v hromadné dopravě a na nákupních vozících. Ten samý osud mají v kanceláři pracovní stoly, myš, klávesnice a sluchátko telefonu. Důvodem k častějšímu úklidu je fakt, že se na nich nachází 400krát více bakterií než na záchodovém prkýnku. Není se čemu divit. Vždyť s těmito předměty přicházíte do styku nejen vy, ale i vaši kolegové. Při oslabené imunitě je takové pracovní místo ideálním zdrojem nachlazení, které vede k pracovní absenci.

Jak zabránit množení parazitů na Vašem kancelářském stole? Samozřejmě pravidelným uklidem. Rady a tipy na rychlé a účinné zneškodněmí parazitů. Najdete v článku na www.vkancelari.cz.