11. listopadu 2018

Společnost GEOSAN DEVELOPMENT koupila Nagano Office & Technology Park

Společnost GEOSAN DEVELOPMENT koupila Nagano Office & Technology Park

Developerská společnost Geosan Development vstupuje ve velkém stylu na pražský kancelářský trh. Od společnosti Red Group koupila administrativní komplex Nagano Office & Technology Park v Praze 3 s celkovou plochou 26 000 m2. Areál, který byl dokončen na přelomu tisíciletí, je z velké části pronajat prestižními nájemci, jako např. CETIN, LEGO Trading, Gea, Vendavo nebo Wolters Kluwer. Záměrem Geosan Development je i nadále pokračovat v provozu a správě centra s cílem přizpůsobit současné kancelářské prostory třídy B aktuálním trendům a požadavkům trhu.

Nagano Park_foto (3)

Foto: Nagano Park

Vstupem do dalšího realitního segmentu a rozšiřováním portfolia projektů naplňujeme naši dlouhodobou vizi. Se správou kancelářských nemovitostí máme již dlouholeté zkušenosti z minulosti v souvislosti s naším projektem v Praze 6 – Liboci; koupě komplexu Nagano Office & Technology Park nás však posunuje na zcela novou úroveň. Jedná se o největší akvizici Geosan Development v její letos již 20leté historii. Vnímáme ji jako významný impuls v dalším směřování naší společnosti,“ komentuje Petr Beneš, ředitel Geosan Development.

Kancelářský areál Nagano Office & Technology Park byl postaven v roce 1999. Jeho součástí jsou dvě tehdy nově postavené a dvě rekonstruované administrativní budovy a data centrum (též nazývané Telehouse). Areál se nachází v komerční lokalitě Prahy 3 a kromě flexibilních kancelářských ploch nabízí skladové prostory a hlídané parkoviště s dostatkem parkovacích míst. Mezi poskytované služby patří společná recepce, dvě restaurace, fitness centrum zdarma a nonstop služby správce nemovitosti.

Společnost Geosan Development byla založena v roce 1998 s původním názvem Homolka Group a cílem developersky připravit a realizovat výstavbu obytného souboru Homolka v Praze 5. V roce 2001 do společnosti vstoupil silný partner - akciová společnost Geosan Group. Díky tomu se do současnosti podařilo dokončit již 22 novostaveb pro bydlení s více než 2 000 byty. Mezi nejnovější projekty společnosti patří Rezidence Neklanka na pražském Smíchově. Geosan Development v současnosti staví Element Letňany v Praze 9 s předpokládaným dokončením v závěru roku 2019 a zároveň připravuje rezidenční projekty na Chodově, ve Střešovicích a v Břevnově. Další lokalitou, ve které společnost aktuálně působí, je Středočeský kraj: přípravné práce na projektu Viladomy Zbuzany byly již zahájeny.