14. října 2018

Společnost Mediform se stěhuje do nové haly na jihu Brna

Společnost Mediform se stěhuje do nové haly na jihu Brna

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem haly pro společnost Mediform. Nové sklady poskytnou společnosti větší kapacitu pro uskladnění zdravotnického materiálu, který odebírají všechna významná nemocniční zařízení v České Republice, soukromé ambulance specialistů a lékárny.

mediform1

Hlavním požadavkem na nové prostory byla lokalita co nejblíže současnému skladu a zároveň aby byl prostor k dispozici v krátkém časovém oknu umožňující stěhování bez omezení dodávek zdravotnického materiálu. CBRE tedy vybírala z vyhovujících hal v rámci Brna a okolí. Díky dokonalé znalosti trhu se podařilo zprostředkovat pronájem haly, kterou aktuální nájemník opouští a je vzdálená jenom cca 500 metrů od té současné. Při výběru musel být rovněž kladen velký důraz na čistotu potenciálního prostoru, jelikož firma Mediform skladuje zdravotnický materiál. Stěhování do nové haly proběhne na konci listopadu 2018.

Bylo nám potěšením spolupracovat s tak významnou brněnskou firmou jako je Mediform, jejíž produkty navíc pomáhají lidem zachraňovat zdraví. Najít vhodné prostory, které splňují všechny požadavky, byla pro nás velká výzva,“ říká Sebastian Kovačič, consultant CBREBrno Office.

Momentálně se s majitelem objektu řeší úpravy stávajících prostor podle specifikací společnosti Mediform. Nová hala umožní soustředit více lokalit pod jednu střechu, což usnadní a urychlí logistiku a v neposlední řadě umožňuje firmě růst. „Velmi dlouho jsme hledali ten správný prostor, kde bychom mohli uskladnit naše zboží. Nechtěli jsme přijít o zaměstnance, nemohli jsme se proto stěhovat příliš daleko. CBRE nám s tím vším skvěle pomohla a našla prostor, ve kterém budeme moci oslavit 25 let společnosti“ vysvětluje Zdeněk Motyčka, generální ředitel Mediform spol. s r.o.

Společnost Mediform byla založena na začátku roku 1994 a jejím hlavním cílem se stala distribuce širokého spektra zdravotnických prostředků pro řadu medicínských oborů například pro speciální chirurgii (páteřní implantáty), materiálů pro intenzívní a urgentní medicínu, dále pro vysoce odborné intervenční obory jako je kardiologie, radiologie, urologie a gastroenterologie. V neposlední řadě jsou v sortimentu i výrobky pro veterinární medicínu.