27. října 2017

Společnost OTIS získala ocenění

Společnost OTIS získala ocenění

Společnost OTIS získala prestižní ocenění „Český energetický a ekologický projekt roku“ v kategorii C1 Inovace průmysl a zvláštní cenu Partnera PRE ve 12. ročníku celostátní soutěže „Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku“ a to za inovaci: Hybridní výtah Gen2Switch.

Soutěž se vyhlašuje každoročně pod záštitou předsedy vlády ČR, ministryně pro místní rozvoj ČR, rektora ČVUT, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR a prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví atd. Vítězové převzali ceny z rukou vicepremiéra ČR pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a zastupujícího předsedy Senátu ČR Zdeňka Škromacha.

Hybridní výtah Gen2Switch

Hybridní výtah Gen2 Switch lze zapojit do jednofázové zásuvky a není tedy potřeba do budovy zavádět třífázový proud. Jeho spotřeba je pouze 0,5kW, což znamená 80% úsporu elektrické energie.  Může být napájen obnovitelnými zdroji energie, jako jsou například solární panely. Při výpadku proudu díky elektřině uložené ve svých akumulátorech zvládne až stovku jízd bez dodávek ze sítě. Zajišťuje tak přístupnost, což je důležité pro uživatele s tělesným postižením nebo se ztíženou pohyblivostí, a zabraňuje nebezpečí uvíznutí ve výtahu v případě výpadku elektřiny.

Informace o společnosti

Otis Elevator Company je největším světovým výrobcem výtahů, eskalátorů a pohyblivých chodníků. Společnost Otis, která byla založena před 160 lety, v současnosti zaměstnává více než 60.000 lidí, nabízí produkty a služby ve více než 200 zemích světa a servisuje více než 1,7 milionu výtahů a eskalátorů na celém světě.

Otis je součástí koncernu UTS (United Technologies Corporation), který poskytuje pokročilé technologie, produkty a služby pro stavebnictví a letecký průmysl. To zahrnuje divize UTC klima, ovládání a bezpečnost, včetně dopravců a Pratt & Whitney, Sikorsky a UTC Aerospace Systems.

Zdroj: Společnost OTIS a.s., CZGBC