27. října 2017

Sportisimo nájemcem Westgate Park Rudná

Sportisimo nájemcem Westgate Park Rudná

Společnost SPORTISIMO, přední český maloobchodní prodejce sportovního vybavení a oblečení (www.sportisimo.cz), se stává prvním nájemcem ve Westgate Park Rudná (www.westgatepark.cz), logistickém centru nacházejícím se v blízkosti Prahy. Tento nájemce obsadí přes 14 500 m2 skladových a kancelářských ploch, což představuje přibližně 50 % plochy stávající budovy.

Areál je situován přímo u exitu 5 dálnice D5, 16 km západně od Prahy, v jedné z v předních logistických lokalit České republiky. Dálnice D5 je jednou z hlavních dopravních tepen v zemi a je také součástí klíčové dopravní spojnice mezi východem a západem Evropy, čímž propojuje trhy na obou stranách. Spojuje Prahu s Plzní, Německem a trhy dále na západ. Stávající budova byla v předchozích letech plně obsazena společností Billa, evropským provozovatelem supermarketů.  Europa Capital a The Charnwood Company nyní dokončují na stávající budově rozsáhlé rekonstrukční práce, včetně nedávno dokončené nové fasády. Rekonstrukce byla zahájena hned po akvizici nemovitosti a odchodu společnosti Billa. Projekt má rovněž platné územní rozhodnutí na výstavbu dalších 55 000 m2 skladových ploch na pozemcích přímo vedle stávající budovy. I na tyto části projektu probíhají jednání s několika zájemci.

“Po úspěšné realizaci plánu rekonstrukce stávající budovy s radostí oznamujeme prvního nájemce v našem projektu. Umístění areálu, tj. přímo na exitu 5 dálnice D5, je ideální pro nájemce vyžadující snadný přístup k silniční síti, což se projevuje v dosavadním zájmu potenciálních nájemců.  Veškeré stávající suché skladové prostory jsou nyní plně obsazeny. Novým zájemcům můžeme nabídnout skladové prostory vytvořené na míru na přilehlých pozemcích. Věříme, že tato výhoda bude atraktivní pro potenciální nájemce, kteří chtějí být v této lokalitě a již jednají i s jinými pronajímateli,” uvedl Robert Martin, ředitel pro střední Evropu, Europa Capital.

“Velmi nás těší, že můžeme být společnosti Sportisimo nápomocni při vytváření centrálního skladu v této lokalitě v rámci realizace jejích plánů expanze v regionu. Náš přístup je velmi aktivní – jsme připraveni vyslyšet požadavky společnosti Sportisimo tak, aby jak skladové, tak kancelářské prostory odpovídaly plně jejím potřebám. Naší strategií pro tento projekt je nabídnout nájemcům z řad logistických společností vysoce kvalitní prostory s možností další expanze přímo v tomto parku, a tedy důležité oblasti Prahy-západ,” řekl David Bouck, generální ředitel, The Charnwood Company.

Zdroj a foto: Europa Capital