1. ledna 1970

Stav trhu s kancelářemi za 1.Q 2013

Stav trhu s kancelářemi za 1.Q 2013

Průměrná požadovaná cena čistých nájmů kancelářských prostor v 1. kvartálu 2013 zaznamenala výkyvy. Zájem je zejména o kancelářské prostory do 200 m2. Vychází to z údajů o trhu kancelářských prostor za 1. kvartál roku 2013, které zveřejnila Centrální databáze komerčních nemovitostí Kancelare.cz. Kancelare.cz je specializovaný internetový portál zaměřený na pronájem kancelářských a skladových prostor (standard A, B a C). Poskytuje aktuální, správné a transparentní data o trhu kancelářských prostor.

Praha

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Průměrná požadovaná výška čistého nájmu (average asking rent) volných kanceláří dosáhla v Praze následující hodnoty:

Nájemné Praha

V užším, širším centru a centru byl při kancelářích standardu A v porovnání s 4. kvartálem 2012 zaznamenán mírný nárůst průměrného požadovaného nájemného. V centru města byl zaznamenám mírný pokles.

Standard A

Při kancelářích standardu B byl zaznamenán pokles průměrného požadovaného nájemného.

Standard B

Kanceláře standardu C zaznamenaly mírný pokles v centru a užším centru města, v širším centru města byl zaznamenán mírný nárůst průměrného požadovaného nájemného.

Standard C

Brno a Ostrava

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Průměrná požadovaná výška čistého nájmu (average asking rent) při kancelářích standardu A, B, C dosáhla tak v Brně jako i Ostravě následující hodnoty:

Brno a Ostrava

Při kancelářích standardu A v porovnání s 4. kvartálem 2012 byl v Brně zaznamenán mírný nárůst průměrného požadovaného nájemného, v Ostravě mírný pokles.

Standard A

Při kancelářích standardu B byl zaznamenán nárůst průměrného požadovaného nájemného.

Standard B

Kanceláře standardu C zaznamenaly mírný nárůst v Brně, v Ostravě zůstal stav nezměněn.

Standard C