1. ledna 1970

Stav trhu s kancelářemi za 3.Q 2012

Stav trhu s kancelářemi za 3.Q 2012

Průměrný požadovaný čistý nájem kancelářských prostor v Praze ve 3. kvartálu 2012 zaznamenal mírné výkyvy. Zájem je zejména o kancelářské prostory v rozpětí do 200 m2. Vychází to z údajů o trhu kancelářských prostor za 3. kvartál 2012, které zveřejnila Centrální databáze komerčních nemovitostí Kancelare.cz. Kancelare.cz je specializovaný internetový portál zaměřený na pronájem kancelářských prostor (standard A, B a C). Poskytuje aktuální, správné a transparentní data o trhu kancelářských prostor.

Výška nájmu volných kancelářských prostor
Nájem 3.Q

Průměrná požadovaná výška čistého nájmu (average asking rent) volných kanceláří dosáhla v Praze následující hodnoty:

Asking Rents

V užším a širším centru byl při kancelářích standardu A v porovnání s 2. kvartálem 2012 zaznamenán mírný nárůst průměrného požadovaného nájemného, v centru města zůstává průměrné požadované nájemné nezměněno.

Při kancelářích standardu B byl v centru města zaznamenán nárůst průměrného požadovaného nájemného, v užším centru průměrné požadované nájemné mírně klesalo a v širším centru zůstává nezměněno.

Kanceláře standardu C zaznamenaly mírný nárůst v centru a v širším centru města, v užším centru města byl zaznamenán mírný pokles průměrného požadovaného nájemného.

Zdroj: Kancelare.cz