8. června 2020

The Flow Building na Václavském náměstí překonává cíle v oblasti udržitelnosti

The Flow Building na Václavském náměstí překonává cíle v oblasti udržitelnosti

Víceúčelový projekt společnosti Flow East, vznikající na pražském Václavském náměstí, se stane prvním zástupcem architektury 21. století na nejznámějším náměstí v metropoli. Zároveň nová stavba předčí původně stanovené klíčové cíle pro oblast udržitelnosti, a to díky odhadovaným úsporám energie v hodnotě přes 200 000 eur ročně, jež přinese svým nájemcům.

The_Flow_Building_(1)

Software pro energetické modelování použitý k porovnání situace The Flow Building s hypotetickou budovou stejné velikosti, tvaru, umístění, orientace a funkce předpovídá až 76% energetické úspory, snížení spotřeby primární energie až o 20 % a snížení uhlíkových emisí až o 64 %.

VRV systém vzduchových tepelných čerpadel pro vytápění a chlazení nabízí vysokou úroveň energetické efektivity a flexibility, pomáhá dosahovat odhadovaného snížení emisí skleníkových plynů o 33 % a s tím související každoroční úspory, což se projeví v nižších výdajích nájemců.

„Cílem The Flow Building bylo vytvořit ikonickou, nejmodernější budovu na jednom z nejstarších náměstí světa, která by stanovila nová měřítka udržitelnosti pro budoucí development v Praze. Čísla, jež máme k dispozici, ukazují, že tohoto cíle dosahujeme,“ říká James Woolf, generální ředitel a zakladatel společnosti Flow East.

Díky využití inteligentních ekologických technologií a udržitelných řešení je předpokládáno, že The Flow Building obdrží hodnocení BREEAM na úrovni „Excellent“. Více než 75 % prostor v budově už má své nájemce, a to z řad prémiových značek, jako jsou Primark či Scott & Weber.

The_Flow_Building_(3)

Budova byla navržena s ohledem na zdraví a pohodlí všech jejích uživatelů. Poskytuje nájemcům dostatek denního světla, vnitřní žaluzie pro ochranu před UV zářením a odlesky i řešení k maximalizaci kvality vzduchu v interiéru. Podzemní parkoviště s 50 nabíjecími místy, včetně 3 rychlonabíjecích, poskytuje největší počet dobíjecích stanic pro elektromobily v celé Praze. K dispozici jsou také dobíjecí místa pro elektrokola a prostorné šatny se skříňkami a sprchami pro běžce a cyklisty.

Během uplynulých 25 let, kdy úspěšně investovala v České republice, se společnost Flow East zaměřovala na specializované renovace prémiových historických nemovitostí. The Flow Building je prvním projektem společnosti postaveným od základu v centru města. Flow East vlastní portfolio prvotřídních komerčních a rezidenčních nemovitostí a luxusní hotel. Jako dlouhodobý investor je vlastníkem i správcem všech svých budov.

O společnosti Flow East

Flow East a.s. je dlouhodobý soukromý investor vlastnící portfolio prvotřídních komerčních, maloobchodních a rezidenčních nemovitostí v Praze a v přilehlých oblastech o celkové rozloze přesahující 200 000 m2. Společnost působí v České republice od roku 1990, kdy byla založena současným majitelem Jamesem Woolfem, britským občanem s českými kořeny. Stávajícím vlajkovým projektem společnosti je výstavba nového prvotřídního kancelářského a maloobchodního objektu „The Flow Building“ na pražském Václavském náměstí v hodnotě 2 miliard korun českých. The Flow Building poskytne uživatelům tři patra maloobchodních prostor a sedm pater energeticky efektivních, udržitelných kanceláři třídy A. To vše na 2 500 m2 podlahové plochy v každém z pater, v nové ikonické budově se střešní terasou poskytující výhled na Pražský hrad.