27. října 2017

TOMRA Sorting Solutions a Prologis v BA

TOMRA Sorting Solutions a Prologis v BA

TOMRA Sorting Solutions a Prologis, Inc.na Slovensku slavnostně otevřely budovu o rozloze 12 600 m2. Budova byla postavena na míru, získala certifikát BREEAM a je plně přizpůsobena požadavkům pro výrobu a distribuci společnosti TOMRA.

Slavnostní otevření v Prologis Parku Bratislava bylo doprovázeno oficiálním přestřižením pásky, kterého se zúčastnili Ben Bannatyne, ředitel Prologis pro střední a východní Evropu, Stefan Ranstrand, prezident a výkonný ředitel společnosti TOMRA, Dr. Volker Rehrmann, výkonný viceprezident a ředitel TOMRA Sorting Solutions, Martin Hypký, regionální manažer a provozní ředitel pro potravinářství společnosti TOMRA Sorting Solutions a Jarmila Répássyová, místostarostka města Senec.  Dále se slavnostního otevření zúčastnilo více než 200 zaměstnanců společnosti TOMRA, představitelů města, médií a vybraných hostů. Po jeho skončení se hosté zúčastnili prohlídky prostor, v rámci níž mohli vidět názornou ukázku několika strojů na třídění potravin společnosti TOMRA, konkrétně nový Blizzard.

„Průmyslový a logistický park v Senci má významný dopad na zaměstnanost v našem městě, proto vítáme každý další přírůstek, a obzvlášť takovou technologicky vyspělou společnost, jakou je norská TOMRA Systems ASA,“ řekla místostarostka Répássyová, „městu Senec záleží na tom, aby vznikly nové pracovní příležitosti pro všechny naše obyvatele. TOMRA mnoho takových příležitostí v regionu vytvoří. Těšíme se na spolupráci se společností TOMRA Sorting Solutions a očekáváme, že přinese do Sence sofistikované technologie a vyspělou firemní kulturu."

TOMRA vytváří převratná senzorická řešení pro optimální produktivitu zdrojů v oblasti výkupu, zhutnění materiálu, recyklace, těžby, potravinářství a dalších specializovaných oborech. TOMRA do nové budovy třídy A investovala více než 10 milion EUR a zaměstná zde přes 200 pracujících. Prostory budou sloužit jako distribuční centrum pro recyklační, těžební a potravinářský průmysl k zásobování Evropy, Ameriky, Afriky a Asie.

„Tato budova se stane hlavním výrobním centrem společnosti TOMRA Sorting Solutions“, řekl Ben Bannatyne, „kromě moderních technologií a flexibilního designu připraveného na míru specifickým potřebám zákazníka splňují prostory také přísné environmentální normy v souladu s filozofií a hodnotami našeho klienta.“

„Jsme velmi hrdí na naše nové prostory, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi včetně udržitelných řešení typu LED osvětlení. Tento přístup je v souladu s posláním společnosti vést revoluci ve využívání zdrojů. Investice ve výši 10 milionů euro nám poskytuje nejen moderní výrobní a distribuční budovu, ale také přináší vylepšené pracovní prostředí pro naše zaměstnance, jelikož TOMRA vnímá svůj trvalý úspěch jako výsledek tvrdé práce a odhodlání svých zaměstnanců,“ řekl Martin Hypký. 

Prologis Park Bratislava je moderní distribuční centrum sestavající z 10 budov o celkové ploše 234 000 m2. Park se nachází 24 km východně od centra Bratislavy, dva kilometry od Sence a 16 km od mezinárodního letiště a nabízí ideální umístění pro tuzemské i mezinárodní logistické provozy.

Zdroj: Prologis