27. října 2017

TREI Real Estate CR a Penny Market

TREI Real Estate CR a Penny Market

Společnost TREI Real Estate Czech Republic úspěšně podepsala smlouvu o prodeji distribučního centra Penny Market v Radonicích (Praha-východ). Společnost TREI Real Estate Czech Republic zastupovaly při prodeji společnosti Colliers, která byla v roli exkluzivního poradce, a CMS Cameron McKenna, která vystupovala jako právní poradce.

Tato nemovitost je hlavním distribučním centrem a centrálou společnosti Penny Market v České republice. Centrum bylo postaveno v roce 2000 a v roce 2007 došlo k expanzi na současných 40 152 m2. Nemovitost byla původně postavena společností Plus, bývalým provozovatelem diskontních supermarketů, která byla ve vlastnictví německé skupiny Tengelmann Group, než ji v roce 2008 koupil vlastník společnosti Penny Market, skupina REWE Group. Tengelmann si udržel vlastnictví nemovitosti prostřednictvím společnosti TREI Real Estate Czech Republic, která je současným prodejcem centra.

Distribuční centrum společnosti Penny Market kupuje společnost řízená ZFP Investments, jednající na účet fondu ZFP realitní fond. Kupujícího zastupovaly společnosti MiddleCap, která byla v roli poradce, a MPH Advocates a Dentons, které vystupovaly jako právní poradci.

Chris Sheils, ředitel investičního oddělení, Colliers International v České republice řekl: „Jsme rádi, že jsme mohli zprostředkovat tuto transakci. Prodej ukazuje pokračující zájem investorů o dobře pronajaté nemovitosti v Praze, zejména v oblasti logistiky. Průmyslové a logistické nemovitosti byly u investorů v roce 2014 velmi oblíbené a pokračující síla české ekonomiky spolu s růstem distribučních center a výrobní základny přispějí k tomu, že tento trend bude pokračovat i v roce 2015.“

Zdroj: Colliers International