6. února 2019

Tým BNP Paribas Real Estate pomohl s akvizicí špičkových kanceláří

Tým BNP Paribas Real Estate pomohl s akvizicí špičkových kanceláří

Po několikaměsíčních vyjednáváních, která probíhala v mimotržním režimu, byl v posledních dnech roku 2018 dokončen prodej prémiové kancelářské budovy City West B1 v Praze 5 – Stodůlkách.

CityWest1

Foto: CityWest

Fond Edulios z holdingu CIMEX se rozhodl aktivum prodat Patria investiční společnosti a. s. (jednající na účet uzavřeného podílového Patria City West Fondu). Tu v rámci celé transakce zastupoval tým poradců z pražské kanceláře BNP Paribas Real Estate. Administrativní komplex, který je téměř plně obsazený, disponuje pronajímatelnou plochou kolem 23 000 m². Hodnota investiční transakce je přibližně 69 milionů EUR.

Nový majitel získal moderní administrativní budovu v zavedené lokalitě. Nájemci v City West B1 jsou společnosti Bayer, Hyundai, Bisnode nebo Lidl. Nájemní smlouvy v budově nejsou ve většině případů kratší než 3 roky. Fond Patria investiční společnosti tak má garantovaný zajímavý roční příjem z pronájmů.

Kancelářský komplex je ve výborném stavu. Disponuje bezmála 412 parkovacími místy a velkou výhodou je rovněž sousedství stanice metra Stodůlky. Nájemci oceňuji příjemnou dostupnost pro zaměstnance - ty využívající MHD i ty, kteří našli své domovy v bezprostřední spádové oblasti nebo rozvíjejících se obcích v Praze-západ, v okolí Berouna nebo Kladna.

"Velice si vážíme důvěry nového majitele. Fakt, že si prodávající strana vybrala fond Patria investiční společnosti, je oceněním i pro náš tým. Věříme, že naše doporučení povedou k maximální spokojenosti nového vlastníka na úrovni provozu i cash flow této krásné budovy v okrajové části Prahy 5," komentuje jeden z největších kancelářských převodů realizovaných v posledním kvartálu 2018 Jan Bohata, Associate Director oddělení Kapitálových trhů v pražské pobočce mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate.