1. ledna 1970

Udržujete v kanceláři pořádek?

Udržujete v kanceláři pořádek?

Rozházené pracovní místo a stůl plný papírů, také patříte k lidem, kteří si na svém kancelářském stole neumí udělat pořádek? Určitě nejste první ani poslední, ovšem nejenom, že snadno ztratíte z dohledu důležité dokumenty, ale navíc budete na své kolegy působit chaoticky. Pracovní nepořádek totiž může snižovat produktivitu, a proto se uvádí, že by 50% pracovní plochy mělo být volných. Poradíme Vám, jak si správně zorganizovat stůl i celou kancelář.

Začněte na stole

Při úklidu pracovní desky je důležité omezit se na nejdůležitější věci, které musíte mít stále po ruce. V rámci každodenní práce potřebujete počítač, telefon, malou kartotéku, stojan na kancelářské potřeby a případně tiskárnu nebo fax. Všechno ostatní by mělo mít své místo jinde. Stejný postup byste měli aplikovat i na pracovní plochu počítače. Zredukujte počet ikon na minimum a naučte se pracovat se složkami tak, abyste vždy našli co hledáte. Když budete udržovat obě plochy čisté, budete mít vše lépe pod kontrolou.

To je však jen začátek. Pro správné využití prostoru na Vašem stole i v kanceláři byste měli znát i další praktické rady.  Celý článek najdete na www.vkancelari.cz.