29. října 2017

Úspěšná výstava Czech This Art

Úspěšná výstava Czech This Art

Společnost TECHO zorganizovala přesun úspěšné výstavy předních českých umělců z londýnského showroomu své mateřské společnosti Royal Ahrend. Výstavu pořádá nezisková organizace Czech This Art, která podporuje převážně soudobé české umělce.

Vernisáž proběhla 16. března 2016 za účasti autorů vystavených děl a expozici při ní uvedl Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec České republiky ve Velké Británii.

„TECHO a jeho mateřská společnost Royal Ahrend dávají svůj blízký vztah k umění najevo podporou řady vzdělávacích a kulturních projektů. Proto jsme se také rádi podíleli na uspořádání této prestižní výstavy v Londýně a v Praze, která prezentuje moderní umělce,“ říká Jiří Kejval, generální ředitel a předseda představenstva společnosti TECHO.

Prostory pro výstavu poskytla ve své budově v Jindřišské ul. č. 16 v Praze společnost IMMOFINANZ, se kterou TECHO dlouhodobě spolupracuje. „Jsme velice rádi, že se TECHO rozhodlo uspořádat výstavu Czech This Art v prostorách JINDŘIŠSKÉ 16, kde se vzájemně propojuje šarm historie s moderními technologiemi tak, jako se v umění snoubí historie se současností. Vernisáž byla pravděpodobně poslední příležitostí propůjčit unikátní prostory pro společenskou událost takového rozsahu, budova JINDŘIŠSKÉ 16 je téměř plně obsazena,“ dodává Karel Bor, Country Manager IMMOFINANZ.

Výstava představuje díla současných umělců, jejichž tvorba zahrnuje malby, plastiky, sklo či multimediální exponáty. Autory vystavených děl, které Czech This Art dlouhodobě podporuje, jsou např. Kateřina Štenclová, Natálie Roučková, Jakub Flejšar, Pavel Roučka, Vladimír Bachorík, Zuzana Panská či zahraniční umělci Leny Aardse a Pedja Djaković. Součástí výstavy je i několik děl nedávno zesnulého designéra Bořka Šípka.

TECHO stálo mimo jiné u zrodu obecně prospěšné společnosti Prostor – architektura, interiér, design. V roce 2008 se navíc stalo generálním partnerem při zahájení činnosti Centra současného umění DOX, kterému poskytuje podporu dodnes, a je také tradičním účastníkem a partnerem pražského Designbloku. Kromě toho společnost dlouhodobě spolupracuje s předními českými designéry a architekty. V rámci těchto partnerství vznikla řada zajímavých kulturních projektů, jako je např. Továrna 2001, v jejímž rámci se v prostoru funkční tovární haly uskutečnila unikátní výstava děl našich předních výtvarníků.

Zdroj: TECHO