25. října 2017

Územní rozhodnutí: projekt Nový Žižkov

Územní rozhodnutí: projekt Nový Žižkov

Discovery Group vítá rozhodnutí Magistrátu hl. m. Praha, kterým bylo potvrzeno územní rozhodnutí, vydané stavebním úřadem Praha 3 v září 2012. Toto rozhodnutí umisťuje v severní části Nákladového nádraží Žižkov (1. etapu projektu Nový Žižkov). Jonathan Wilkinson, výkonný ředitel společnosti Discovery Group, řekl jménem partnerů joint venture: „Jsme potěšeni tímto rozhodnutím. Je to milník ve vývoji revitalizace celého území bývalého Nákladového nádrží Žižkov a bude důležitým impulsem pro konverzi celého dotčeného území. Jsme přesvědčení, že se jedná o rozhodnutí, ze kterého budou mít velký prospěch jak obyvatelé Žižkova, tak i celá Praha. Celý proces završil naše více než pěti leté úsilí vytvořit v prostoru bývalého a nevyužívaného nádraží nové městské centrum Prahy 3.“

Jonathan Wilkinson dále řekl: “Je to velmi zajímavý projekt kombinující městotvorné funkce, představuje jeden z největších projektů v Praze, a který se bude významně podílet na přeměně této části Žižkova. Do této zanedbané oblasti vdechne nový život, v tuto chvíli prostor bývalého nákladového nádraží představuje brownfield a zoufale požaduje  nové investice. Jsme přesvědčeni, že náš projekt je příkladem souladu mezi zájmy privátního investora a potřebami města."

Nový Žižkov je navržen tak, aby vytvořil novou pulzující městskou čtvrť, která bude poskytovat nové pracovní příležitosti, byty, veřejnou vybavenost, široké možnosti k využití volného času. Veřejná prostranství a komunitní zařízení kolem centrální obchodní čtvrti vytvoří kontaktní místo pro obyvatele Žižkova prostřednictvím obchodů, kanceláří, restaurací a míst pro trávení volného času. Projekt splňuje nejvyšší kritéria ekologických standardů ve všech ohledech. Klíčovou součástí celého projektu je i více než 40 % zeleně a parků v 13 hektarovém pozemku, které budou veřejně přístupné, a které budou poskytovat kvalitní prostředí pro odpočinek i zábavu.

Ze sociálního hlediska realizací projektu bude vytvořeno mnoho nových pracovních příležitostí v oblasti služeb, obchodu a dalších odvětvích. První fáze projektu, zahrnující území o rozloze cca 140 000 m² , představuje pro Žižkov investice vyšší než 250 000 EUR (přibližně 7 miliard korun). Projekt je realizován společností CCZ s.r.o., což je společné "joint venture" partnerství mezi společnostmi Discovery Group, Grainger plc, společností obchodovanou na londýnské burze, a BlueHouse Capital, mezinárodní investiční institucí.

Zdroj: Discovery GroupVizualizace: Praha.eu