30. října 2017

V BB CENTRU ROSTE BUDOVA PAVILONU PRO KŘESŤANSKOU ŠKOLU ELIJÁŠ

V BB CENTRU ROSTE BUDOVA PAVILONU PRO KŘESŤANSKOU ŠKOLU ELIJÁŠ

Křesťanská základní a mateřská škola Elijáš, která je součástí multifunkčního areálu BB Centrum na Praze 4, bude od 1. září 2018 rozšířena o střední školu. V souvislosti s tímto projektem byla naproti budově školy aktuálně dokončena hrubá stavba pavilonu s užitnou plochou kolem 1 000 m2. Vzniknou zde prostory pro stravování a volnočasové aktivity žáků a uvolní se tak kapacity v dosavadní základní škole pro zřízení dalšího stupně vzdělávání. Investorem výstavby pavilonu je nezisková organizace Maranatha z.s., stavbu realizuje společnost Porr a.s. Náklady na výstavbu dosáhnou 35 mil. korun.

Budova pavilonu má užitnou plochu přibližně 1 000 m2 a obklopuje ji 619 m2 zeleně a doprovodných prvků jako jsou chodníky, terasa apod. V nové budově bude studentům a personálu školy k dispozici jídelna a navazující gastroprovoz, klubovny i zázemí vychovatelů, šatny a sociální zařízení.

Základní školu dnes navštěvuje 206 žáků, mateřskou školu pak 40 dětí a náklady na její provoz od jejího založení, tedy od roku 2008, přesáhly 175 mil. Kč. Pavilon bude otevřen se začátkem nového školního roku, tedy 3. září 2018, spolu se zahájením výuky nové střední školy. Nově, od 1. 9. 2017, nese škola název Křesťanská střední škola, základní škola a mateřská škola Elijáš.

Zakladatelem školy je nezisková organizace Maranatha, která byla založena v roce 2002 Radimem Passerem, developerem BB Centra, a která slaví v těchto dnech 15. výročí svého založení. Tímto projektem podporuje organizace vzdělání dětí a mladých lidí na křesťanském základě a zdravém životním stylu. Zřizovatelem je České sdružení Církve adventistů sedmého dne.

Zdroj: http://www.crestcom.cz