29. října 2017

V Chebu roste distribuční centrum Tchibo

V Chebu roste distribuční centrum Tchibo

Společnost Tchibo Praha představila v Panattoni Parku Cheb hrubou stavbu 1. části distribučního centra pro svůj e-shop. Pronajímatelná plocha dosahuje zatím 39 000 m2, po dokončení 2. části se však rozšíří na 73 000 m2, a budova se tak stane po Amazonu v Dobrovízi druhou největší logistickou halou v České republice. Jeden z nejvýznamnějších světových producentů kávy a lídr českého online prodeje v kategorii oblečení vytvoří v Karlovarském kraji až 350 nových pracovních míst. Zahájení provozu chce stihnout do konce roku. Druhá fáze výstavby by měla být dokončena v polovině příštího roku.

V prvním měsíci po uvedení do provozu bude Tchibo v chebském distribučním centru skladovat, třídit, připravovat, balit a rozesílat zboží pouze pro český trh. Později se zásobování rozšíří na celou střední a východní Evropu a jih Německa.

„Ve všech zemích, kde Tchibo působí, každoročně expedujeme dohromady přes 13 milionů zásilek. To klade velmi vysoké nároky na organizaci a logistiku. Distribuční centrum v Chebu je důležitým krokem k pokrytí rostoucích objemů našich prodejů a přiblížení se k našim zákazníkům. Po dokončení hrubé stavby začneme instalovat technologie, abychom mohli obsloužit tisíce zákazníků na expandujících trzích střední a východní Evropy. Jsem rád, že tento významný milník připadl právě na 25. výročí působení společnosti Tchibo v České republice,“ říká generální ředitel společnosti Tchibo Praha Richard Hodul.

Dvojfázovou výstavbu haly řídí developer Panattoni Europe ve spolupráci s českou společností Accolade, která bude budovu vlastnit a dlouhodobě pronajímat. Investici ve výši více než 60 milionů euro (1,6 miliardy Kč) pomohla dojednat společnost Colliers. Může se tak pochlubit největší zprostředkovanou nájemní transakcí v oblasti průmyslových nemovitostí ve střední Evropě.

„Průmyslový development v ČR se mění. Zatímco ještě před 5 lety jednoznačně dominovaly výrobní továrny pro automobilový průmysl, dnes jsou na vzestupu logistické haly pro elektronický prodej. Investici společnosti Tchibo v Chebu považuji za mimořádnou, protože díky ní vznikne nejen pozoruhodná budova, ale také vysoký počet pracovních míst. Je nám ctí podílet se na tak prestižní zakázce,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

„Tchibo patří k nejvýznamnějším maloobchodním řetězcům, takže jsme rádi, že si pro svou expanzi vybralo právě náš park v Chebu. Profil společnosti také perfektně zapadá mezi naše stávající nájemce, kde nyní mají poměrně významné zastoupení automobilový průmysl a strojírenství, a Tchibo tak přispěje ke zvýšení pestrosti portfolia nájemců skupiny Accolade,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Je našim cílem přispívat k ekonomickému růstu regionů a otevírat širší skupině kvalifikovaných investorů zejména z České republiky možnost podílet se na výnosech tvořených špičkovými globálními společnostmi působícími na našem trhu. Zajištění nájemní budovy pro Tchibo tato měřítka naplňuje beze zbytku,“ dodává Kratina.

„Bylo nám ctí spolupracovat se společnostmi Tchibo a Panattoni na této největší nájemní transakci zprostředkované agentem v oblasti průmyslových nemovitostí ve střední Evropě. Věřím, že podmínky zajištěné pro společnost Tchibo budou hrát klíčovou roli v rozvoji jejího podnikání jak v České republice, tak i celém regionu,“ říká Petr Zaoral, ředitel oddělení průmyslových nemovitostí Colliers International.

„Investici německé společnosti Tchibo vnímáme jako velmi prestižní, populární internetový prodejce spotřebního zboží pro širokou veřejnost nám v průmyslové zóně dosud chyběl. Zároveň mě velmi těší, že po rychlém příchodu několika významných zahraničních investorů začíná být Cheb synonymem pro konkurenceschopný průmysl a ekonomický rozvoj,“ říká starosta Chebu Petr Navrátil.

Distribuční centrum společnosti Tchibo roste v Panattoni Parku Cheb od května letošního roku. Již v rámci první fáze projektu půjde o největší budovu v celé průmyslové zóně. Po dokončení 2. fáze dosáhne pronajímatelná plocha budovy téměř rozlohy Karlova náměstí v Praze, největšího náměstí v ČR. Uvnitř distribučního centra bude instalováno úsporné LED osvětlení a vzduchotechnické jednotky s rekuperací.Na výstavbě se dosud podílelo přes 20 subdodavatelů.

Tchibo je německý obchodní řetězec, který původně nabízel pouze kávu a kávové speciality. Dnes prodává také spotřební zboží, jehož nabídka se mění každý týden a tematicky je velmi pestrá, od vybavení domácnosti a kuchyně přes módu, sport, elektroniku, hračky, šperky až po zahradu. Svým sortimentem Tchibo pokrývá více než 75 % všech kategorií spotřebního zboží. V loňském roce se firma stala lídrem online prodeje oblečení v ČR. Online prodej představuje 30 % jejích celkových tržeb. K jejich dalšímu navýšení může bezesporu přispět i nové distribuční centrum v Chebu, které se bude specializovat právě na B2C online business.

Místní průmyslová zóna aktuálně zabírá cca 40 hektarů a pracuje v ní celkově kolem 2 500 lidí. Díky rychlému příchodu nových investorů v posledním roce se Panattoni Park Cheb stává nejrychleji rostoucím industriálním parkem v České republice.

Zdroj:Colliers International, Tchibo