25. října 2017

VAMAR INTERNATIONAL zůstává v ALP

VAMAR INTERNATIONAL zůstává v ALP

Jedno z prvních distribučních center v České republice, Airport Logistics Park v Kněževsi v Praze-západ, může i pro další roky počítat s významným nájemcem. Společnost VAMAR INTERNATIONAL, poskytující komplexní služby v oblasti spedice a logistiky, prodloužila nájemní smlouvu na 11 000 m2. Díky poradenské společnosti DTZ, která renegociaci řídila, se pro nájemce podařilo vyjednat výhodné podmínky.

Společnost VAMAR INTERNATIONAL úspěšně působí na trhu od roku 1992 a v Kněževsi provozuje centrální sklad čtyři roky. Prostory v areálu Aiport Logistics Park zaručují pro její zákazníky optimální a dostupné řešení logistických služeb. Podle Martina Šumery, vedoucího oddělení průmyslových nemovitostí DTZ, management společnosti zvažoval i přestěhování do jiné lokality, ale přejednané podmínky a nově nastavená spolupráce s vlastníkem centra rozhodly, že VAMAR INTERNATIONAL v Airport Logistics Parku zůstane. „Ve výsledku je to pro nás nejvýhodnější varianta, protože naši zákazníci jsou na tuto lokalitu zvyklí. Dispozice areálu i samotné skladové haly plně vyhovují našim provozním potřebám, navíc zde máme odpovídající zázemí,“ říká Ing. Michal Vávra, jednatel společnosti VAMAR INTERNATIONAL s.r.o.

Areál Airport Logistics Park před několika měsíci koupila developerská a investiční společnost CTP. „Jsme velmi rádi, že se VAMAR INTERNATIONAL rozhodl zůstat a prodloužil nájem v Airport Logistics Parku. Naše oddělení Správy nemovitostí usilovně pracuje na zlepšování služeb v tomto parku, od jeho převzetí se nám podařilo provést několik klíčových změn, které jsou našim nájemcům ku prospěchu,“ uvádí Stefan de Goeij, ředitel úseku správy nemovitostí společnosti CTP. „Akvizice Airport Logistics Parku byla strategickým krokem, kterým společnost CTP vstoupila na pražský trh s průmyslovými nemovitostmi. Prodloužení nájmu se společností VAMAR INTERNATIONAL je odrazovým můstkem ke stabilizaci naší pozice a jejího dalšího rozšiřování,“ dodává Jaroslav Kaizr, obchodní ředitel společnosti CTP.

Zdroj: CTP, DTZ, Ilustrační foto: DTZ