27. října 2017

Veletrh Transport+Logistic

Veletrh Transport+Logistic

Veletrh Transport+Logistic hýří díky mezinárodnímu nárůstu nadšením a optimismem, letošní ročník se uskuteční ve dnech 5. – 8. května. Minulý ročník největšího světového veletrhu Transport logistik skončil rekordní účastí – 53 000 odborných návštěvníků. Pozoruhodný je také nárůst mezinárodní účasti jak vystavovatelů – okolo 45 %, tak i návštěvníků – okolo 40 %. Stále více se na veletrhu objevují návštěvníci z Číny, Francie, Ruska a Turecka, nejvíce zástupců měly země – Německo, Rakousko, Nizozemí, Itálie, Švýcarsko, Francie, Česká republika, Polsko, Velká Británie, Belgie a Španělsko.

Vystavovatelé jsou s vysokou kvalitou odborných návštěvníků velmi spokojeni

Christian Marnetté, šéf obchodu a marketingu společnosti Kúhne+Nagel: „Veletrh Transport logistik 2013 nám přinesl cenné kontakty a i naši stálí zákazníci si pochvalovali velmi pozitivní atmosféru. Veletrhy Mnichov potěšily opět celkovou perfektní přípravou a tak bych veletrh shrnul větou: veletrh, který se prostě musí navštívit jak ze strany návštěvníka tak vystavovatele.“

Harm Post, Holland Ports: „Holland Ports se veletrhu účastní již několik let a účast cítí jako obchodní povinnost, protože právě tento veletrh považuje za nejvhodnější místo pro setkání s partnery z oblasti logistiky.“ Nárůst veletrhu nevidíme pouze v počtu vystavovatelů, především ze zahraničí – 2 013 vystavovatelů z 63 zemí, ale také ve stále rostoucí výstavní ploše, která se pohybuje okolo 110 000m2. Nejvíce vystavovatelů pochází z Německa, Nizozemí, Itálie, Belgie, Francie, Rakouska, České republiky, Velké Británie, Švýcarska, Španělska a Ruska.

Air Cargo Europe 2015 se stává novou vstupní bránou veletrhu

Tato světová akce z oblasti letecké dopravy se koná v rámci veletrhu Transport+Logistik v termínu od 5. - 8. 5. 2015 v hale B1, na výstavní ploše 11 000m2. Očekává se přes 200 vystavovatelů ze 40 zemí, nově z asijských oblastí -  Air Cargo Group Association a Cathay Pacific Services z Číny, Raya Airways z Malajsie a  World Alliance GSA ze Singapuru. Mezi nové vystavovatele se také zařadí Airports Company South Africa z Jihoafrické republiky.

Mezi další stálé účastníky této velkolepé akce se řadí letiště Amsterdam, Brüssel, Changi, Köln-Bonn, Liege, Linz, München, Paris a Sharjah jakožto Airlines Air China Cargo, American Airlines, Cargolux, Emirates SkyCargo, Etihad, Lufthansa Cargo, MNG Airlines, Qatar Airways Cargo, Saudi Airlines Cargo, SkyTeam Cargo, Turkish Airlines a Virgin Atlantic Cargo.

Železniční doprava na veletrhu

Na veletrhu se budou prezentovat také nejvýznamnější logistické a přepravní firmy v oboru železniční logistika jako například Dachser, Rhenus Contargo, Deutsche Bahn a rovněž řada dalších českých železničních přepravců jako ČD Cargo, Spedica, AWT a další. Na venkovní ploše se představí významní evropští výrobci železničních vozů a lokomotiv pro nákladní přepravu. Nebudou chybět ani přední čeští dodavatelé železniční techniky jako DAKO-CZ či LEGIOS.

Zdroj: Logistic News