12. října 2018

Vychytávky, které zútulní vaši kancelář

Vychytávky, které zútulní vaši kancelář

Cítit se v kanceláři jako doma zní popravdě trochu děsivě, ale něco na tom je. V práci trávíme spoustu času a je dobré se tam cítit příjemně. Je pár triků, jak vnést do prostoru trochu toho vřelého pocitu a tepla domova. Když se totiž budete v práci cítit pohodlně a spokojeně, zvýšíte tím svou produktivitu a zároveň z toho všeho budete mít radost. Máme pro vás pár tipů, jak přispět k radosti ze své práce. Je totiž potřeba začít u pracovního prostředí, kterým je nejčastěji vaše kancelář.

utulna kancelar3

Rostlina, která nevezme váš stůl útokem

Mnoho výzkumů prokázalo, že nás příroda děla šťastnějšími. Květina, kterou budete mít denně 8 hodin na očích, vám určitě neuškodí. Sukulenty jsou dobrou volbou, protože nevyžadují moc péče (je nepravděpodobné, že by bez vás nepřežily víkend) a nemají dlouhé šlahouny, které by se doplazily až k židli vašeho kolegy. Třeba takové datlovníky a palmy napomáhají čistit vzduch. Navíc jsou to nenáročné druhy na údržbu. Nebude jim tedy vadit občasné zapomenutí zalití nebo nedostatek světla. Květiny ozdobné listem. Pořídit si můžete i kvetoucí. Takovou orchidejí nebo bromélií nikdy nic nezkazíte. Výbornými pomocníky v zútulnění kanceláře jsou banánovníky a tlustice. Tipy na vhodné rostliny do kanceláře najdete zde

Termohrnek, který udrží vaše nápoje studené/teplé po dlouhé hodiny

Kafe je něco, co vám zlepší náladu téměř v jakékoliv situaci, tím spíše v hektickém pracovním procesu. Ať už jej s chutí vypijete při cestě do práce nebo v kanceláři, hrnek by měl být vyroben z nerezové oceli a měl by vydržet i tvrdší podmínky jako v divočině – což je ideální pro poněkud náročnější rána.

Polštář z paměťové pěny, který se vytvaruje podle vašich zad

Sedět každý den na židli v kanceláři, z toho bolí záda jen to člověk čte. Těmto problémům předejdete koupí pohodlného polštářku, který vám zlepší držení páteře i celého těla nebo si pořiďte za svá záda malý rehabilitační míč, který vám umožní sedět rovně, aniž byste se museli kontrolovat.

Přehledný organizér

Pokud si myslíte, že uklizením stolu získáte více prostoru (nejen na lokty), máte pravdu. Není tajemstvím, že nepořádek může být často spojen s úzkostí. Když budete mít prostor pro své věci a uklizenější stůl, může vám to pomoci k lepší orientaci a přehledu.

Sada na psaní, která zdigitalizuje vaše ručně psané zápisky

Rychloschůzka, rychlomluvení, rychlopsaní. A po schůzce luštění zápisků a přání, aby se zdigitalizovaly a my s nimi mohli dál pracovat. Pokud je vám to blízké, tento zlepšovák vás bude zajímat. Moleskin Smart Writing Set jde s dobou – veškeré poznámky, které napíšete pomocí chytrého pera do chytrého poznámkového bloku, převede v reálném čase do aplikace ve vašem smartphonu. Své zápisky tak můžete snadno rozeslat dál, aniž byste ztráceli čas.

Aplikace, která vytvoří zvukovou kulisu pro vaši práci

Bílý šum není dobrý jen k uspávání malých dětí, ale i pro odstranění šumu v práci, který vás může rušit. Aplikace Noisli by vám mohla pomoci. Jde o aplikaci, která kolem vás vytvoří perfektní prostředí namícháním těch správných zvuků. Bílý šum zaručí, že se v kanceláři plné lidí a zvuků budete moci znovu soustředit na svůj pracovní úkol.

Powerbanka

Potřebujete instrukce ohledně nadcházející schůzky, neznáte přesnou adresu a cestou si všimnete, že jste zapomněli nabít svůj telefon. Powerbanka vám může zachránit život a už se nikdy nebudete muset stresovat, že vám dochází baterie na tabletu či telefonu.

Stojan na notebook

V čem spočívá jeho přitažlivost? Zvedne monitor do výšky vašich očí a hliníkový panel ochlazuje váš notebook, zatímco pracuje. Hlavní funkcí je ergonomické začlenění notebooku do vašeho kancelářského prostoru.

I laik ocení kvalitní umění

Každý by měl vlastnit aspoň jeden kvalitní kousek uměleckého díla. Jestli to bude obraz, soška nebo nějaká skulptura je čistě na vás.

Jakou barvu si vybrat pro kancelář

Celkem důležitým a často opomíjeným elementem v práci je barva. Ta může působit na člověka různými způsoby. Vyberte si barvu podle svého gusta a zpříjemněte si svou práci.

- Mechově zelená - osvěžující barva, dodá kanceláři teplo. Vhodná zvláště pro lidi pracující o samotě.

- Světle oranžová - energická barva, která povzbudí nadšení, kreativitu a navodí pocit štěstí.

- Béžová nebo krémová - neutrální barvy, ke kterým se dobře vybírá nábytek a doplňky. Jednoduché a klidné odstíny jsou vhodné pro kancelář jakékoliv velikosti.

- Šedá - neutrální barva, která se výborně doplňuje hnědou, černou či bílou. Klidná barva, která nebudí silné emoce.

- Bleděmodrá - má velmi uklidňující efekt na smysly a podpoří koncentraci i produktivitu na delší dobu.

- Světle hnědá - odstíny hnědé vytvoří přírodou inspirovanou atmosféru a vyvolávají pocit síly a houževnatosti.

- Purpurová - podpoří kreativitu, může zvýšit koncentraci a motivaci.

- Olivová - je vhodná na pracoviště, kde je třeba dlouho se koncentrovat na jednu věc. Přírodní barva se snadno kombinuje s černou a hnědou.

Pokud hledáte způsob, jak pracovní prostory zpříjemnit, neváhejte alespoň jednu z předchozích vychytávek začlenit do své pracovní rutiny.