30. října 2017

Výsledky skupiny TECHO za loňský rok

Výsledky skupiny TECHO za loňský rok

Skupina TECHO, největší český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, dosáhla v roce 2016 obratu v celkové výši dvou miliard a padesáti milionů Kč. Provozní zisk (EBIT) činil 74 milionů a firma významně posílila pozice především v regionu EMEA (Evropa Middle East Africa). Tržby skupiny TECHO se tak přibližně vyrovnaly jejímu poslednímu ekonomickému výsledku a potvrdily stabilitu firmy. Z téměř 70 % vznikly na zahraničním trhu, což je dalším důkazem úspěšné exportní strategie společnosti.

„Rok 2016 se nesl ve znamení nových příležitostí, které nabídl oživený evropský trh. Celkově sice k růstu oproti roku 2015 nedošlo, přesto se nám díky naší proexportní strategii a upevnění pozice na českém trhu podařilo dosáhnout obdobných hospodářských výsledků jako v roce 2015,“ dodává k zhodnocení loňského roku Jiří Kejval, generální ředitel společnosti TECHO.

Ze zahraničních trhů se firma zaměřila na Polsko a Rusko. V těchto zemích také dosáhla nejvyššího růstu, konkrétně na polském trhu o 1 350 % a v Rusku o 95 %. Kromě Polska a Ruska se skupině TECHO podařilo vylepšit svou pozici i na trzích v Rumunsku a v Maďarsku. V České republice společnost posílila o 23 %.

Mezi významné zakázky loňského roku patří projekty pro ČSOB v Bratislavě, společnost Nokia v Budapešti či Erste Premier v Praze. Další z projektů pro ŠKODA AUTO, umožnil růst především v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu.

„V roce 2017 je pro nás prioritou rozšířit společné obchodní aktivity v rámci spolupráce ve skupině Royal Ahrend v Číně. Právě v Asii spatřujeme největší potenciál k dalšímu růstu. Letošní exportní strategie se ponese v duchu podpory vyhledávání a prohlubování spolupráce s již existujícími obchodními partnery zejména v Africe a Skandinávii,“ nastiňuje plány pro letošní rok Kejval. Společnost by se chtěla i nadále věnovat retailovému byznysu a kancelářským fit-out řešením.

Zdroj: TECHO, a.s