30. června 2021

Zájemců o volná místa je nyní dvojnásobek, hlásí se hlavně lidé z hotelů, restaurací a bank

Zájemců o volná místa je nyní dvojnásobek, hlásí se hlavně lidé z hotelů, restaurací a bank

Obrovský zájem o zaměstnání eviduje prakticky každá firma, která v současné době poptává zaměstnance. Najít nové místo se snaží hlavně lidé pracující v oborech, které nejvíce zasáhla koronavirová krize a s ní související přísné restrikce. Není divu, že vůbec nejvíce zájemců na jakoukoliv pozici u developerské společnosti Ekospol či ZOO Tábor uvádí jako předchozí praxi práci v pohostinství nebo hotelnictví. Velmi často životopisy nyní posílají i lidé pracující v bankovnictví.

ekospol

Restaurace a hotely byly uzavřené dlouhé měsíce, spoustu zaměstnanců majitelé rovnou propustili. Příspěvek v nezaměstnanosti jim pak na nutné výdaje často nestačil, protože zvlášť v pohostinství je běžnou praxí pracovat za nízký plat a kompenzovat si to ´dýšky´ od zákazníků. Ty však nikdo neevidoval, takže se takovým lidem podpora v nezaměstnanosti vypočítává z nízkého základu. Problém je to hlavně při dlouhodobém výpadku příjmů, jaký způsobila právě koronavirová krize. I když se nyní restaurace i hotely vrací do provozu, zaměstnanci se snaží najít uplatnění v jistějším oboru,“ říká zástupkyně ředitele personálního sektoru developerské společnosti Ekospol a zoologické zahrady v Táboře Kateřina Pašková.

Hodně zájemců se nyní hlásí na první pohled možná překvapivě také z bankovního sektoru. „Kdo podrobně sleduje pracovní trh, překvapený není. Velké banky už před časem avizovaly, že v souvislosti s příklonem k internetovému bankovnictví budou omezovat kamenné pobočky, což se dotkne tisíců zaměstnanců. Koronavirový lockdown jejich plány jen uspíšil. O práci tak přišly nebo brzy přijdou desítky tisíc bankovních pracovníků,“ doplňuje Pašková.

Developerská společnost Ekospol aktuálně hledá vhodné lidi na post hlavního inženýra projektu a architekta. „Patříme k největším soukromým vlastníkům pozemků v Praze a blízkém okolí, kde vlastníme půl milionu metrů čtverečních ploch určených pro bytovou výstavbu. Na nich aktuálně plánujeme 18 projektů s více než 7000 byty za více než 30 miliard korun. Noví zaměstnanci se hned zapojí do jejich přípravy a nesmazatelně se tím zapíší do historie celé Prahy,“ zdůrazňuje generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec.

Schopní odborníci s neotřelými nápady se u nás velmi rychle prosadí. Příležitost vtisknout tvář celým novým čtvrtím, které v hlavním městě stavíme, je velkou motivací. Jedním z největších projektů je chystaná transformace, nyní zanedbaného bronwfieldu na Zličíně nedaleko metra B, v novou moderní městskou čtvrť s dvěma tisíci byty a občanskou vybaveností. Podílet se na takové proměně je snem mnoha architektů a inženýrů. Splnit jim ho dokážou jen ti největší developeři s dlouholetou tradicí,“ dodává Korec s tím, nejschopnější lidé, kteří svou odbornost prokazují i nadstandardními pracovními výkony, snadno v Ekospolu dosáhnou na milionové roční mzdy.

Zajímavé pracovní uplatnění nabízí i táborská zoologická zahrada, která nyní hledá vhodné uchazeče na pozici chovatele – kurátora zvířat a údržbáře. „Pro mnoho lidí je každodenní práce se zvířaty tím nejlepším povoláním. Podobných nabídek je však jako šafránu, proto by bylo škoda tuhle příležitost promeškat,“ láká zájemce Pašková.