29. října 2017

Zaměstnanci Prologis a IMPACT Day

Zaměstnanci Prologis a IMPACT Day

Prologis oznámil, že se jeho zaměstnanci z regionu střední a východní Evropy v pátek 20. května aktivně zúčastnili iniciativy IMPACT Day, celosvětového dne obecně prospěšných prací. Společnost se tohoto dne zúčastnila již čtvrtý rok v řadě.

Pomocnou ruku společnostem a lidem, kteří ji potřebovali, podali zaměstnanci Prologis z Polska, České republiky, Slovenska i Maďarska. Týmy Prologis malovaly, stavěly, zahradničily a nejen to.

V Polsku se pomáhalo lidem postiženým autismem

Zaměstnanci polského Prologisu pracovali jako dobrovolníci v Nadaci Synapsis, která poskytuje odbornou pomoc dětem i dospělým s autismem. Zaměstnanci Prologis v Nadaci zkrášlili prostředí, upravili zahradu a terapeutické místnosti.

Potřebné děti získaly pomocnou ruku v Česku i na Slovensku

O nový nádech prostor pro děti v přechodné péči se postaraly týmy Prologis v České republice i na Slovensku. Pomoci se dostalo centru Klokánek Láskova, které poskytuje domácí zázemí dětem čekajícím na setkání se svými rodiči nebo pěstouny. Po zákroku týmu Prologis se centrum proměnilo téměř k nepoznání. Kromě kompletního úklidu a nového nátěru přibylo také pět nových pohovek.

V Maďarsku se tým pustil do práce v zahradě

Milovníci přírody z maďarského týmu tvrdě dřeli v botanické zahradě Vácrátót. Realizovali se v mnoha projektech, od stavění plotů a dřevěných boxů, přes rekonstrukci mostu až po malování stožárů a úklid cest. Botanická zahrada Vácrátót se kromě těchto novinek pyšní celkem 150 druhy různých zvířat a nespočtem rostlin.

„Prologis byl vždy silným zastáncem charitativní činnosti, ať už jde o firemní nebo osobní rovinu. Naši zaměstnanci ocenili příležitost vykonávat dobrovolnou činnost v týmu a společně se zúčastnit něčeho jiného,“ řekl senior viceprezident a regionální ředitel Prologis pro střední a východní Evropu Martin Polák. „IMPACT Day představuje možnost spojit zaměstnance za účelem podpory komunity a navíc je jedním ze způsobů, jak se naši zaměstnanci po celém světě mohou stát součástí charitativní iniciativy,“ doplnil Polák.

IMPACT dne se celosvětově zúčastnilo 1 500 zaměstnanců Prologis, včetně 70 kolegů z regionu střední a východní Evropy. IMPACT Day je v souladu se základními hodnotami společnosti Prologis, jimiž jsou integrita, mentorství, vášeň, odpovědnost, odvaha a týmová práce.

Kromě účasti v rámci IMPACT dne mají zaměstnanci Prologisu každý rok 24hodinové placené volno, aby se mohli dobrovolně realizovat v neziskových organizacích: 16 hodin je vyhrazeno pro charitativní akce Prologisu a 8 hodin může každý zaměstnanec strávit v neziskové organizaci dle vlastního výběru.

Zdroj: Prologis