1. ledna 1970

Zdravější prostředí v práci? Tipy jak toho docílit

Zdravější prostředí v práci? Tipy jak toho docílit

Administrativní budovy i různá pracovní místa v kancelářích jsou prototypem nepříliš zdravého životního stylu. Celá řada lidí se denně potýká s obtížemi jako bolavá záda a nohy, trápí je potíže se zrakem, zažívací problémy a další. Vydržet fyzický i psychický nápor, opakující se práce a strnulé pracovní pozice, je v kanceláři velmi těžké. Jak svou celkovou kondici vylepšit? Přečtěte si tipy, ketré vám pomohou zůstat v práci v klidu a pohodě.

Bez práce nejsou koláče

V současnosti řada lidí tráví v zaměstnání o dost více času, než klasických osm hodin. O to víc je třeba při pobytu v práci zohlednit vliv okolního prostředí, které by mělo pracovníkům vše ulehčit. Bohužel to však nezáleží jen na vás, ale i na zaměstnavateli. Co ale ovlivnit můžete je vlastní chování a přístup k práci.
V kanceláři dbejte především na:

  1. Správné držení těla
  2. Pohyb
  3. Přestávky na jídlo
  4. Pitný režim

První krok za zdravým životním stylem je technická úprava pracovního místa, kde byste měli dbát na správné rozložení pracovních ploch, vzdálenosti počítače a nastavení židle. Nepřizpůsobujte se pracovním podmínkám, přizpůsobte je sobě. To je ovšem pouze začátek.

Chcete znát další tipy? Celý článek si můžete přečíst na www.vkanceláři.cz

Foto: photoexpress.com