6. května 2018

Dachser a Gebrüder Weiss vstupují do logistického parku LiNK Hradec Králové

Dachser a Gebrüder Weiss vstupují do logistického parku LiNK Hradec Králové

Necelý měsíc od zahájení výstavby logistického parku LiNK Hradec Králové v industriální zóně Pouchov hlásí developer Linkcity obsazenost areálu téměř 90 %. Mezi nové nájemce patří mezinárodní poskytovatelé přepravních a logistických služeb, společnosti Dachser a Gebrüder Weiss, které si dohromady pronajmou cca 6 800 metrů čtverečních skladových prostor a kanceláří. Areál Linkcity se nachází nedaleko dálnice D11 a necelé tři kilometry od železniční tratě i letiště. Plánovaný termín dokončení je letos v září.

Linkcity_text

Jednání ohledně vnitřního uspořádání prostor probíhala v úzké spolupráci s oběma nájemci a výsledkem je řešení šité na míru jejich potřebám i budoucím plánům,“ komentuje Martin Konečný, design manažer projektu ze společnosti Linkcity Czech Republic.

Dachser je předním globálním lídrem v oblasti systémové logistiky, přičemž v České republice provozuje osm poboček s více než 500 zaměstnanci. Společnost zajišťuje přepravní logistiku, skladování a zároveň nabízí individuální zákaznické služby. V parku LiNK Hradec Králové si pronajala cca 4 800 metrů čtverečních skladových a kancelářských prostor s počátkem od října letošního roku. Dalších 3 600 metrů čtverečních představují venkovní manipulační plochy.

Gebrüder Weiss je rakouská přepravní a logistická společnost, která se řadí k vedoucím poskytovatelům podobných služeb v Evropě. Na území České republiky provozuje 11 distribučních center, odkud řídí mezinárodní i vnitrostátní přepravu sběrných a kusových zásilek i komplexní logistická řešení pro širokou škálu klientů. Do nového areálu Linkcity přestěhuje svoji dosavadní pobočku ze Slezského Předměstí v Hradci Králové. Od poloviny letošního září v něm obsadí 2 100 metrů čtverečních skladových prostor a kanceláří.

LiNK Hradec Králové je navržen ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM a s využitím moderní technologie BIM. Použitá technologická řešení umožňují nejen snižovat provozní náklady na údržbu a správu nemovitosti, ale zároveň zlepšovat kvalitu pracovního prostředí pro zaměstnance ve skladech i administrativě. Jde mj. o dostatek denního světla, výhledy do zeleně, LED osvětlení apod. Před areálem nebude chybět ani autobusová zastávka pro zaměstnance.

Město Hradec Králové se vyznačuje kvalifikovanou pracovní silou a skvělou dopravní dostupností. Východočeská metropole leží cca 80 minut jízdy od Prahy, 140 minut od polské Wrocławi a 160 minut od německých Drážďan. Nezaměstnanost v regionu se pohybuje kolem 5 % a v dojezdové vzdálenosti 20 minut od projektu žije více než 250 000 obyvatel.

 

Linkcity Czech Republic a. s. je členem stavebního koncernu VCES a.s. a mezinárodní developerské sítě Linkcity, která patří do skupiny Bouygues [čti Bujk]. Linkcity se zaměřuje na projektování, výstavbu, financování a údržbu komerčních nemovitostí v 9 zemích západní a střední Evropy včetně České republiky a Slovenska. Využívá přitom pevného zázemí globální společnosti, které kombinuje s výbornou znalostí lokálních trhů. V oblasti rezidenční výstavby v České republice dosud realizovala více než 1 000 nových bytů v projektech, jako je například Rezidence Chrudimpark, Oáza Michle, Top House Wellnerova v Olomouci nebo Bytový dům Harfa v Praze. V současnosti společnost rozšiřuje své developerské aktivity o průmyslové a logistické projekty. V nejbližších letech vznikne pod značkou LiNK Logistic Industry v České republice a na Slovensku více než 180 000 m2 průmyslových a logistických nemovitostí v blízkosti velkých měst - Hradec Králové, Olomouc a Nitra - s využitím inovativních nástrojů a moderních řešení v souladu se současným trendem automatizace a udržitelné výstavby. Další stovky tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí budou následovat.