22. května 2018

Oregon Park společnosti Portland Trust v Bukurešti získal ocenění CEEQA v kategorii pro nejlepší stavbu roku v regionu SEE

Oregon Park společnosti Portland Trust v Bukurešti získal ocenění CEEQA v kategorii pro nejlepší stavbu roku v regionu SEE

Společnost Portland Trust, přední developer a správce komerčních nemovitostí se sídlem v Praze, dnes oznámila, že budova B v jejím kancelářském komplexu Oregon Park v rumunské Bukurešti získala ocenění CEEQA 2018 v kategorii „Nejlepší budova roku v regionu jihovýchodní Evropy“ (Overall Building of the Year SEE).

Oregon_Park_5

CEEQA oceňuje výjimečné projekty na trzích s nemovitostmi v regionech střední a východní a jihovýchodní Evropy. Budova společnosti Portland Trust cenu získala, jelikož naplnila koncepci vysoce účelné stavby s efektivními kancelářskými prostorami, nízkou spotřebou energie i okolím plným zeleně.

Budova B s plochou 24 000 metrů čtverečních byla v komplexu Oregon Park dokončena
v roce 2017. Získala certifikát BREEAM s hodnocením „vynikající“ (Excellent), a to díky zohlednění zdraví a pohody jejích uživatelů, energetické úspornosti, dopravnímu řešení, výběru stavebních materiálů i ekologickému využití pozemku.

Budova B nabízí dvě patra podzemních parkovišť a šest nadzemních podlaží a je jedním ze tří na sobě nezávislých kancelářských objektů v areálu Oregon Park s celkovou plochou 70 500 metrů čtverečních. Zastavěná plocha komplexu představuje pouhých 40 procent celkem 4hektarového pozemku. Zbytek je vyčleněn pro komunikace a zeleň, což zajišťuje vysoký podíl přirozeného denního světla všem budovám.

„Bukurešť zažívá příliv investic do nemovitostí, jež přicházejí z celého světa – včetně České republiky. Není náhodou, že společnosti jako PPF, Penta či Portland Trust v Rumunsku v posledních letech provedly značné investice. Tento trh se z hlediska českých developerů stává jedním z nejvýznamnějších,“ řekl Robert Neale, generální ředitel společnosti Portland Trust.

„Těší nás, že budova B v Oregon Parku získala prestižní oborové ocenění, jakým je CEEQA. Portland Trust se zaměřuje na navrhování a výstavbu projektů, které splňují nejvyšší požadavky na kvalitu s cílem nabídnout lepší pracovní prostředí všem našim nájemcům,” dodal.

 

O společnosti Portland Trust:

Portland Trust byla založena v roce 1997 s cílem zaměřovat se na výstavbu vysoce kvalitních institucionálních a komerčních nemovitostí v regionu střední Evropy.

Portland Trust stojí za řadou úspěšných projektů včetně supermarketů, regionálního obchodního centra, kancelářských budov a lehkých průmyslových i logistických parků v České republice a rumunské Bukurešti. Doposud Portland dokončil nové budovy o celkové rozloze více než 600 000 metrů čtverečních čisté pronajímatelné plochy, přičemž dalších zhruba 100 000 metrů čtverečních je v roce 2018 ve výstavbě.

Při své činnosti dbá Portland Trust na zodpovědný a ekologický přístup. Společnost používá v maximální možné míře místní přírodní materiály, budovy projektuje s ohledem na co nejvyšší efektivitu, využívá moderní a efektivní technologie a zohledňuje místní i mezinárodní zásady pro energetickou účinnost. Cílem společnosti je stavět budovy, které dokonale zapadnou do svého okolí, a minimalizovat jejich dopady na životní prostředí.