8. června 2018

Zájem investorů o tuzemské kancelářské nemovitosti roste: Colliers vyjednala prodej plzeňského Business Center Bohemia

Zájem investorů o tuzemské kancelářské nemovitosti roste: Colliers vyjednala prodej plzeňského Business Center Bohemia

Společnost Colliers International oznámila, že její investiční oddělení zprostředkovalo prodej kancelářské budovy Business Center Bohemia (BCB) v Plzni. V průběhu transakce experti Colliers zastupovali původního vlastníka objektu, skupinu Mint Investments, předního investora do nemovitostí v České republice a na Slovensku.

bcb

Nejvyšší plzeňskou kancelářskou budovu s celkovou podlahovou plochou přes 8 000 metrů čtverečních získal realitní fond INVESTIKA. Hodnota transakce se pohybovala v řádu stovek milionů korun.

Míra zájmu o tuto budovu naznačuje, že se kancelářské nemovitosti v České republice stávají atraktivní kategorií aktiv jak pro místní, tak mezinárodní investory. Těší nás, že jsme mohli v zastoupení Mint Investments transakci vyjednat a očekáváme, že se tato atraktivní nemovitost stane hodnotnou součástí portfolia fondu INVESTIKA,” řekl Andy Thompson, ředitel investičního oddělení Colliers International pro Českou republiku a Slovensko. 

 

O skupině Mint Investments

Skupina Mint Investments působí na trhu od roku 2002 a je jedním z předních nemovitostních investorů v České republice a na Slovensku. Celková hodnota spravovaných nemovitostí přesahuje 600 mil. eur.

Mint Investments nabízí kompletní škálu služeb spojených s investicemi do nemovitostí a její tým více než 50 profesionálů řeší veškeré finanční, právní a technické aspekty správy investičních nemovitostí a developerských projektů.

Skupina Mint Investments je vlastněna 5 partnery. Všichni partneři společnosti mají dlouhodobé zkušenosti z významných mezinárodních finančních a nemovitostních společností.

Klíčovým posláním společnosti je generovat pro naše investory nadprůměrné výnosy při minimalizaci rizika. Spravujeme prostředky velkých institucionálních investorů i řady privátních investorů.

 

O realitním podílovém fondu INVESTIKA

INVESTIKA realitní podílový fond, otevřený podílový fond, jehož obhospodařovatelem je INVESTIKA, investiční společnost a.s., vstoupil na český trh v roce 2015. Fond svým klientům z řad široké veřejnosti nabízí konzervativní investice s atraktivním výnosem. Výnos fondu za rok 2017 dosáhl úrovně 5,04 % p.a. Fondový kapitál činí cca 1,4 mld. korun.

 

O skupině Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je lídrem nabízejícím poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí. Zaměstnává 12 000 vysoce kvalifikovaných odborníků pracujících
v 69 zemích světa, kteří se starají o klienty na nejvýznamnějších trzích světa. Colliers je jednou z nejrychleji se rozvíjejících veřejně obchodovaných globálních společností zabývajících se realitními službami, přičemž korporátní tržby v roce 2017 činily 2,3 mld. dolarů (2,7 mld. dolarů, včetně přidružených společností). Díky své mimořádné podnikavosti a vysoké kapitálové účasti a kontrole ve společnosti nabízí profesionálové pracující pro Colliers International komplexní portfolio služeb pro investory, nájemce i majitele nemovitostí z celého světa, jež zahrnuje mimo jiné strategické poradenství a realizaci prodeje nemovitostí, leasingové a finanční poradenství, globální korporátní služby, správu aktiv a nemovitostí, projektové řízení, workplace solutions, oceňování a daňové poradenství, průzkum trhu podle zákazníkova zadání nebo poradenství s ideovým vedením.

Profesionálové pracující pro Colliers International přemýšlejí jinak, přichází s vynikajícími nápady a nabízí promyšlená a inovativní doporučení, která klientům urychlí cestu k úspěchu. Již třináct let po sobě se Colliers International umisťuje v žebříčku „The Global Outsourcing 100“, sestavovaném sdružením International Association of Outsourcing Professionals, čímž se nemůže chlubit žádný jiný poskytovatel služeb v oblasti nemovitostí. Společnost Commercial Property Executives jmenovala Colliers, stejně jako vloni, nejlepším správcem nemovitostí na světe.