2. října 2022

V Holešovicích vyrostl dynamický komplex Port7. Nabídne více jak 35 tisíc metrů čtverečních ke komerčním účelům

V Holešovicích vyrostl dynamický komplex Port7. Nabídne více jak 35 tisíc metrů čtverečních ke komerčním účelům

Nový kampus se rozkládá na břehu Vltavy v blízkosti Trojského mostu a kromě třech výškových budov určených zejména pro obchodní a kancelářské účely v něm bude k dispozici i útulný veřejný prostor plný zeleně. Developerská společnost Skanska nyní po 16 měsících dokončila kompletní hrubou stavbu a přechází k instalaci fasády i dalším finálním částem projektu. Již nyní je přitom třetina dostupných prostor pronajatá.

Port7 po dokončení nabídne k pronájmu celkem 35 800 m² komerčních prostor ve třech budovách. Nejvyšší z nich disponuje deseti nadzemními podlažími. Celý komplex pak skrývá ještě dvě podzemní patra vyhrazená pro parkování. Celý projekt by měl být dokončen a připraven k nastěhování nájemců ve druhém čtvrtletí roku 2023.

Obrovský zájem ještě před dokončením 

Developerská společnost Skanska, která za projektem stojí, zvládla postavit celou hrubou stavbu tvořenou z 31 000 m³ betonu a 4 100 tun výztuže během šestnácti měsíců. Před finálním dokončením projektu však ještě firmu čeká celá řada úkolů, jako je instalace fasády, zhotovení vodotěsného střešního pláště či příprava interiéru.

Přes to všechno je již téměř rok před plánovaným dokončením zhruba třetina dostupných prostor zarezervovaná. Mezi budoucí nájemce patří například klinika Oční centrum Praha, finanční a pojišťovací skupina Direct nebo poskytovatel flexibilních a co-workingových kanceláří Scott.Webber Workspace.

„Současně s dokončováním shell & core fáze se Port7 připravuje na první fit-outy, které vzniknou na míru dle přání a požadavků našich nájemců," doplňuje Jan Hes, projektový manažer Port7.  

Udržitelný, efektivní i přínosný pro veřejnost

Port7 stojí na místě bývalé průmyslové holešovické zóny, čímž místu dodává nový nádech. Vzhled komplexu dostalo na starost studio DAM.Architekti, které navrhlo celkovou koncepci areálu i jedinečné moderní fasády, které budovám získají zasloužený obdiv jejich osazenstva i náhodných kolemjdoucích. 

V komplexu bude pak navíc k dispozici i veřejný prostor plný zeleně. Skanska jím spolu s dalšími částmi usiluje o získání certifikátů LEED Platinum, WELL Platinum a WELL Health-Safety Rating, které zaručují, že byl areál postaven v souladu s nároky na ekologii, efektivitu i zdraví a bezpečnost všech přítomných.

„Port7 bude výjimečným velkým veřejným prostorem, parkem a promenádou podél řeky. Nájemníci i návštěvníci budou také moci využít řadu obchodů a služeb na piazze mezi budovami. Věříme, že díky tomu bude Port7 nejen skvělým prostředím na práci, ale také místem pro trávení času s přáteli," zakončuje Hes. 

 

Autor: Petr Hejčl, foto: Skanska