6. listopadu 2022

Kanceláře třídy „B“ jsou nadále v kurzu. Pro řadu nájemců jsou v současnosti ideálním řešením

Kanceláře třídy „B“ jsou nadále v kurzu. Pro řadu nájemců jsou v současnosti ideálním řešením

Covidová pandemie a její důsledky, tíživé geopolitické okolnosti vyvolané válkou na Ukrajině, raketový nárůst cen energií, strmě rostoucí inflace – to vše má vliv i na kancelářský trh. Jejich nájemci tak dnes stojí před otázkou, jak velké kanceláře v době „nového normálu“ vůbec budou potřebovat – a také v jakých budovách, aby byli schopni nájemné v pronajatých prostorách bez problémů zaplatit. Při úvahách nájemců se tak stále více dostává do popředí poměr cena – kvalita. Při uplatnění tohoto klíčového kritéria se ukazuje, že kanceláře třídy „B“ jsou pro řadu nájemců nyní ideálním řešením jejich potřeb.

Aktuální situace dostává společnosti vyžadující pravidelnou práci zaměstnanců v kancelářích do složité pozice. Tu jim nijak neulehčuje fakt, že většinu pražské nabídky tvoří prémiové „A“ kanceláře (73 %), které se pro řadu nájemců stávají nedostupné,“ komentuje Petr Beneš, ředitel společnosti Geosan Development, která je developerem a správcem kancelářského komplexu Nagano Park v širším centru Prahy na Třebešíně. Areál společnost Geosan Development nedávno zmodernizovala a nyní zde poskytuje flexibilní administrativní a skladové prostory na celkové pronajímatelné ploše 26 000 m². Nagano Park si i v době pandemie udržel nadprůměrnou obsazenost 96 %.

Domníváme se, že úspěch nám zajistil nejen dobrý poměr mezi cenou a kvalitou prostor a s tím souvisejících služeb, dobré dopravní dostupnosti a navazující infrastruktury, ale také na první pohled prostý fakt, že se nájemcům skutečně snažíme vycházet vstříc. Část z nich jsme si v době pandemie udrželi díky jejich přestěhování v rámci areálu s cílem úspory nákladů. Na druhou stranu jsme několika společnostem prostory rozšířili,“ uvádí René Bartoník, ředitel správy Nagano Parku, a dodává: „Mezi další přednosti Nagano Parku patří určitě i sklady o výměře 1 628 m², které ke kancelářským prostorám doplňkově nabízíme. Ty jsou mezi nájemci velmi vyhledávané a nyní 100% obsazené.“ 

Kancelářský komplex Nagano Park zahrnuje čtyři administrativní budovy a data centrum. Nachází se v komerční lokalitě Prahy 3 nedaleko metra A Želivského. Vedle flexibilních kancelářských ploch třídy „B“ nabízí skladové prostory a velké hlídané parkoviště, jehož součástí bude i dobíjecí stanice pro elektromobily. Nájemci mají k dispozici společnou recepci, dvě restaurace a fitness centrum. Samozřejmostí jsou nonstop služby správce nemovitosti. Mezi významné společnosti, které v Nagano Parku sídlí, patří Citibank, Swietelsky, Strojimport, Spadia Lab, Quantcom, Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra, Sharp, CETIN či T-Mobile.

Autor: Eliška Koňařová