7. prosince 2021

Astrid Offices, výjimečný projekt v srdci Holešovic, si z prestižní soutěže odnáší bronz

Astrid Offices, výjimečný projekt v srdci Holešovic, si z prestižní soutěže odnáší bronz

V pražském Foru Karlín proběhlo v listopadu vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. Z prestižní soutěže ,,Best of Realty – Nejlepší z realit“ si třetí místo v kategorii Nová administrativní centra odnesl projekt Astrid Offices od developerské společnosti UBM Development Czechia.

UBM Development je společnost, která vytváří nemovitosti pro evropské metropole a zaměřuje se na strategii ekologicky šetrných budov a chytrých kanceláří v nejvýznamnějších metropolitních oblastech, jako jsou Vídeň, Frankfurt nad Mohanem, Mnichov nebo Praha. Česká pobočka této rakouské společnosti, UBM Development Czechia s. r. o., působí na trhu téměř 30 let a během té doby zrealizovala několik desítek projektů napříč celou Českou republikou. Společnost se zaměřuje především na developerské projekty, poskytuje služby projekčních činností, řízení staveb v segmentu rezidenčního developmentu, obchodně administrativních staveb a hotelovém segmentu.

Jedinečná architektura v kombinaci s moderní technologií

Výjimečná administrativní budova Astrid Offices se nachází v pražských Holešovicích a je tvořena pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími. Projekt vyniká svou jedinečnou architekturou, které dominuje velkoplošné prosklení a venkovní vertikální lamely zajišťující velmi příjemné denní světlo. Výhodou této administrativní budovy je umístění několika coworkingových spotů nejen v interiéru budovy či v zeleném atriu, ale i na společné terase.

Soutěž ,,Best of Realty – Nejlepší z realit“, která se u nás považuje za nejprestižnější ve svém oboru, klade při rozhodování kvality projektů důraz na několik kritérií. Mezi rozhodující měřítka patří rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a v neposlední řadě také úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí. Odborná porota ocenila třetím místem projekt Astrid Offices především za revitalizaci brownfieldu (obnovení nemovitosti, která je nedostatečně využívaná nebo zanedbaná) původního kancelářsko-výrobního areálu, jenž je součástí dynamicky se rozvíjejících pražských Holešovic.

O architektonický návrh administrativní budovy Astrid Offices se postaralo mezinárodní studio Bogle Architects. „Za celý náš tým mohu říct, že ze zisku ocenění v prestižní soutěži, jakou je Best of Realty, máme obrovskou radost. Při realizaci projektu Astrid Offices jsme dbali na kvalitní architekturu, která navazuje na industriální historii Holešovic a zároveň vnáší do daného místa moderní nádech, například v podobě zelených atrií a teras,“ uvedla spolumajitelka architektonického studia Viktorie Součková.

Autor: Eliška Koňařová