Čisté efektivní nájemné

Čisté efektivní nájemné představuje základní nájemné minus všechny příspěvky s cílem odzrcadlit udělené slevy. Vzorec: (pronajímaná plocha*základní nájemné*délka pronájmu v měsících bez nájemních prázdnin – příspěvek na vybavení – další příspěvky)/pro­najímaná plocha/délka pronájmu v měsících

Nové články

18. srpna 2022

Bartoloměj Holubář | Přicházíme s cloudovým úložištěm pro fyzické věci

Bartoloměj Holubář | Přicházíme s cloudovým úložištěm pro fyzické věci

„Chytrá kancelářská úložiště BLOCKS mimo svou běžnou funkci, kterou je úschova osobních věcí, budou plně využívat potenciálu chytrých technologií a lidem v kancelářských budovách uleví od zbytečných starostí, ušetří jim čas, a zvýší tak jejich komfort,“ psal tehdy ještě student Bartoloměj v úvodu své bakalářské práce, která úspěšný projekt odstartovala. Ve svých jednadvaceti letech spolu se stejně starým programátorem Alexem Studničkou založil dnes již úspěšný startup, kterému se loni podařilo dosáhnout na tržby 15 milionů a získat investici od velkého hráče v e-commerce, Pilulky.cz. Letos plánuje firma další expanzi do zahraničí.

Inovátoři
Číst
16. srpna 2022

Jaké typy sluchátek a mikrofonů lze využívat při videohovorech a podcastech?

Jaké typy sluchátek a mikrofonů lze využívat při videohovorech a podcastech?

Sluchátka s mikrofonem využívá dennodenně téměř každý z nás. Především v době koronavirové pandemie jsme si při práci z domu vyzkoušeli, jak je důležité mít sluchátka, která dobře izolují okolní hluk, a mikrofon, díky kterému nás půjde slyšet. Sluchátek i mikrofonů je však více druhů a každý má svá specifika.

Design a technologie
Číst
15. srpna 2022

Agentura: Zájem investorů o podnikatelské nemovitosti v ČR roste, loni o 25 pct

Agentura: Zájem investorů o podnikatelské nemovitosti v ČR roste, loni o 25 pct

Praha 11. srpna (ČTK) - Zájem investorů o podnikatelské nemovitosti v České republice roste. Státní agentura CzechInvest loni vypracovala meziročně o čtvrtinu více nabídek, konkrétně 142. Největší poptávka byla po pozemcích s rozlohou do pěti hektarů. Investoři nemovitosti nejčastěji vyhledávali v Ústeckém kraji. Mírně vyšší zájem CzechInvest zaznamenal i letos v první polovině roku, kdy zhotovil 74 nabídek nemovitostí, proti stejnému období loňského roku o tři více. Agentura to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Aktuality
Číst