Nové články

28. října 2021

Už jste se setkali s digitálním dvojčetem?

Už jste se setkali s digitálním dvojčetem?

Už dávno nejsme v dobách, kdy se plánování nových projektů provádí jen na papíře, nebo v excelových tabulkách. Nový věk nám přináší nové technologie, které jsou čím dál dostupnější i široké veřejnosti. Jednou z nich jsou takzvaná digitální dvojčata. Jsou to virtuální (počítačové) repliky systémů nebo zařízení z fyzického světa. IT profesionálové, analytici a datoví vědci pomocí dvojčat mohou simulovat nejrůznější situace, které mohou nastat, aniž by tím ovlivnili fyzický produkt. Pojem “digital twin” není žádnou žhavou novinkou. Tento termín se dostal do širšího povědomí už v roce 2002, poslední dobou však nachází digitální dvojčata mnohem větší význam.

Design a technologie
Číst
24. října 2021

Proč jsou lidé pracující v coworkingu úspěšní?

Proč jsou lidé pracující v coworkingu úspěšní?

Co bylo ještě před deseti lety neznámým konceptem, je dnes velkým trendem ve světě kanceláří. Trend budování coworkingových center se již několik let šíří ve vyspělých zemích a nemalou stopu zanechává i u nás. A jeho obliba prudce stoupá. Podle nedávných studií jsou lidé pracující v coworkingu šťastnější a produktivnější než ti, kdo pracují ve “standardních” kancelářích. Dokazuje to i úroveň prosperity, která je minimálně o bod vyšší, než je průměr u zaměstnanců docházejících do běžné kanceláře. Proč jsou členové coworkingových pracovišť ve své práci úspěšní a efektivní?

Coworking a flexi kanceláře
Číst
21. října 2021

Jak využít psychologii barev na pracovišti

Jak využít psychologii barev na pracovišti

I když je to méně časté než dříve, i v dnešní době se stává, že zaměstnavatelé podceňují vzhled svého pracoviště. Je to ale chyba. Vždyť například barvy, jeden ze základních prvků designu kanceláří, mají nezpochybnitelný vliv na kreativitu, produktivitu a pracovní pohodu zaměstnanců vůbec.

Design a technologie
Číst