17. května 2023

Scott.Weber Workspace otevírá čtvrtou pobočku v Praze 8 v lokalitě DOCK a třináctou v Praze

Scott.Weber Workspace otevírá čtvrtou pobočku v Praze 8 v lokalitě DOCK a třináctou v Praze

Scott.Weber Workspace přichází s novou pobočkou v Praze 8, DOCK. Pracovní prostor na nové úrovni.

Největší poskytovatel privátních flexibilních kanceláří a coworkingových prostor se rozšiřuje o lokalitu Dock v Libni na Praze 8. Třinácté centrum nabídne na ploše 3 190 m2 celkem 350 kancelářských míst, prostory pro pořádání akcí, soukromé terasy a více než 20 zasedacích a dalších místností pro soustředěnou práci s cílem zvýšit produktivitu. Scott.Weber poskytne v Docku výjimečné množství relaxačních zón v duchu wellbeingu, aby zajistil fyzické i duševní zdraví, pohodu a tím i celkovou spokojenost zaměstnanců. Nabídne také bistro pro klienty s šéfkuchařem, který bude používat čerstvé suroviny přímo ze střešní zahradní terasy. Dock také využívá konceptu modulárních prostor pro pořádání akcí. Nabídku současných prostor naleznete v inzertní části kanceláří.cz.

Dock in Five

Nové místo se nachází v budově Dock In Five rozsáhlého komplexu společnosti Crestyl. The Dock se otevírá od stanice metra Palmovka k běžeckým a cyklistickým trasám vedoucím z Libně přes Holešovice, Tróju až do Stromovky. „Dock jsme vybrali díky jednomu z nejlepších umístění v Praze. Hned vedle Vltavy, blízko přírody, a přitom na křižovatce MHD a pár minut do centra. Lokalita Dock je plná života a je zde mimořádně bohatá občanská vybavenost, která není jen o restauracích a kavárnách, ale také fitness centrech a jiných praktických podnicích, jako je pražírna, čistírna a další,“ říká Adam Zvada, majitel a zakladatel společnosti Scott.Weber Workspace. Podcast s Adamem Zvadou si můžete poslechnout zde.

kuchař připravující jídlo

Pohoda, dostatek světla a rostliny prokazatelně zvyšují produktivitu práce

Interiéry Scott.Weber se snaží překročit hranice kancelářského designu, který podporuje blaho a produktivitu zaměstnanců. Navrhují se v souladu se standardy Well certifikace, což jsou nejpřísnější normy pro kvalitu pracovního prostředí.

Při navrhování interiérů Scott.Weber klade důraz na vytvoření optimálního pracovního prostředí, které poskytuje nejen komfort, ale také podporuje zdraví a produktivitu. K tomu přistupují tak, že pečlivě zvažují řadu aspektů jako je kvalita vzduchu a vody, úroveň osvětlení, přítomnost přírodních rostlin a prostředí, které podporuje jak fyzickou, tak duševní pohodu.

Cílem je zvyšovat spokojenost zaměstnanců tím, že se zaměřují na vytvoření kvalitního vnitřního prostředí. Věří, že zaměstnanci, kteří pracují v prostorech navržených s ohledem na jejich blaho a potřeby, jsou nejen spokojenější, ale také produktivnější.

Dock také splňuje nejvyšší certifikaci Leed Gold pro udržitelnost budov. Ta potvrzuje, že budovy jsou navrženy s ohledem na energetickou účinnost, šetrnost k životnímu prostředí a kvalitu vnitřního prostředí. „Když vybíráme budoucí prostory, tak už zdaleka neplatí ta jedna známá proměnná ‘lokalita, lokalita, lokalita‘. Dnes musíme posuzovat také kvalitu budovy a vnitřních prostor a hlavně občanskou vybavenost v budově a nejbližším okolí. Jsme v ‘áčkových‘ budovách, které splňují ta nejpřísnější kritéria v oblasti udržitelnosti, dopadu na životní prostředí a kvality pracovního prostoru pro zaměstnance. To dnes hraje prim. A v případě komplexu Dock je i skvělá vybavenost, co se týče restaurací, kaváren, fitness, obchodů a dalších služeb denní potřeby,“ vysvětluje Adam Zvada.

zahrádka restaurace v Dock in five

Zaměstnanci potřebují více neformálních místností pro spolupráci a soustředění

Požadavky a nároky firem a jejich zaměstnanců se mění stále rychleji. „To, co se považovalo ještě vloni za optimální, dnes je už nedostačující. Příkladem je třeba počet call boxů, focus rooms a dalších prostorů, kde mají lidé soukromí například na hovory a one-to-one meetingy,“ říká Ivana Ludvíková, vedoucí oddělení designu ve společnosti Scott.Weber Workspace. S ohledem na potřeby firem v lokalitě Dock budou mít k dispozici řadu pracovních prostorů. Deset zasedacích místností, každá s kapacitou až 20 osob, poskytne prostor pro týmové setkání, prezentace a větší schůzky. Navíc, dalších deset místností bude vyhrazeno pro online konference a rychlé, ad-hoc schůzky. Tyto prostory umožní efektivní a nenarušovanou komunikaci, ať už virtuální nebo osobní. Není však zapomenuto ani na potřebu klidu a soustředění. Budou k dispozici speciálně vyhrazené prostory pro soustředěnou práci nebo brainstormingové seance. Tyto prostory nabídnou ideální prostředí pro individuální práci, kreativní myšlení a vývoj inovativních nápadů.

Rostou také požadavky na zapojení zaměstnanců do společenského života. "Mezi naše hodnoty patří angažovanost a propojenost. Pro naše klienty pořádáme odborné akce a zábavné akce, kde se firmy mohou prezentovat, vzájemně se poznávat nebo se lidé mohou různými způsoby odreagovat. Díky naší propojenosti jsme již také vytvořili mediálně zajímavé nápady a příležitosti. Nejen to vede k celkové spokojenosti zaměstnanců i zaměstnavatelů." dodává Adam Zvada.

Dock in five - pohled z venku

Více než 5 000 kancelářských míst po celé Praze

Scott.Weber poskytuje více než 5 000 kancelářských míst ve 13 lokalitách na celkové ploše přes 40 000 m2. To v současné době odpovídá přibližně více než třetině pražského trhu soukromých flexibilních kanceláří a coworkingu. S otevřením nové lokality Dock 1. ledna 2024 společnost dále upevňuje svou pozici největšího poskytovatele a směřuje k cíli dosáhnout 50% podílu na trhu.

 

 

 

 

Autor: kanceláře.cz