25. srpna 2022

Google otevřel v Atlantě nové kanceláře plné kulturních odkazů a symbolů solidarity

Google otevřel v Atlantě nové kanceláře plné kulturních odkazů a symbolů solidarity

Google zaměstnává v americkém státě Georgia více jak tisícovku zaměstnanců. V centru jeho hlavního města, Atlanty, technologická společnost nedávno otevřela nové kanceláře skládající se z devatenácti pater o celkové rozloze 46 tisíc m². Zaměstnanci zde najdou řadu odkazů na tamní kulturu i symboly na podporu rovnoprávnosti ve společnosti.

Každé patro v rámci nových atlantských kanceláří je věnováno kulturní, hudební a umělecké historii „Velké broskve“, jak se jihoamerickému městu občas přezdívá. Při jejich návrhu Google spolupracoval s více jak padesáti architektonickými studii a fitoutovými či stavebními společnostmi. Pracoviště je navíc zdobeno díly od dvacítky místních umělců.

Hned u recepce pozdraví každého návštěvníka velké srdce s tvarem Georgie a nápisem Google Atlanta uprostřed. Dále můžeme v kanceláři najít mj. originální duhové schody inspirované nedalekými atlantskými přechody pro chodce, které mají vyjadřovat podporu LGBTQ+ komunitě. Vnitřní kavárnička The WERD Cafe je zase pojmenována po první americké rádiové stanici provozované Afroameričany. 

„Atlanta má bohatou historii v oblasti občanských práv a je domovem nejlepších historických černošských vysokých škol a univerzit (HBCU) i talentů z technologických oborů. Pokračováním našich zdejších dlouhodobých investic pomůžeme podpořit naši černošskou komunitu Googlerů v Atlantě v souladu s našimi závazky v oblasti rasové rovnosti,“ uvádí společnost ve své zprávě.

Napříč celým pracovištěm pak nechybí odpočinkové zóny a místa pro setkávání s kolegy. Některé části naschvál připomínají běžné obývací pokoje nebo kavárny, čímž v zaměstnancích dokáží rychle navodit odpočinkovou atmosféru.

Autor: Petr Hejčl, foto: Google