3. ledna 2023

Jak si poradit s vybavením zasedacích místností

Jak si poradit s vybavením zasedacích místností

V zasedacích místnostech se odehrává nespočet pro firmu podstatných setkání. Týmové porady, přijímací pohovory nebo třeba klidně i vánoční večírky. Vybavení zasedaček by proto nemělo zůstat opomenuto.

Krizové místnosti nebo třeba VIP zasedačky by měly disponovat nábytkem s multifunkčním designem, dbajícím kromě příjemného vzhledu i na funkčnost, ergonomii a flexibilitu, jinak by se totiž v náročném prostředí příliš neosvědčil. Jak v operačních střediscích, tak třeba i ve velínech či v prostředí krizového managementu jsou židle či stoly využívány denně a bývají vystaveny i nepřetržitému provozu.

Vyplácí se přizvat na pomoc s rozvržením interiéru architekta. S pomocí profesionála bude i vaše prostředí působit profesionálněji. Nezapomínejte také na to, že nejlevnější volba nemusí být vždy nejbystřejším tahem. Levné nekvalitní materiály se opotřebovávají rychlostí blesku a s takovou byste mohli nové vybavení kupovat za rok znovu. Dejte si proto na výběru záležet. Přece jen má kancelářský nábytek oproti tomu domácímu jistá specifika.

Speciálně navržené zasedací stoly a pracovní konzole napomáhají zlepšit management takto vytíženého provozního prostředí i přidružených prostor. Různé varianty pracovních jednotek operátorského pracoviště vynikají především svou variabilitou, správnou ergonomií a funkčním designem s množstvím příslušenství a efektivně využitého prostoru pro technické vybavení,“ říká Michal Černý ze společnosti Audiopro.

K technickému vybavení se řadí i stojany a držáky nejen na mobilní telefony či tablety, laserová ukazovátka a samozřejmě kvalitní projektor s promítacím plátnem. Především v letních měsících přijde vhod i klimatizace a rolety nebo závěsy, jinak se vám na prezentaci nebude dívat zrovna dobře.

Zasedací stoly určené pro jednání vrcholového vedení firem a institucí zpravidla vyžadují nasazení značného počtu audiovizuálních technologií. Ty by měly být integrovány přímo do technického nábytku. Nesmí chybět ani veškerá potřebná konektivita a důmyslně řešená kabelová infrastruktura. Současně se i v zasedačkách stále více vyskytují stoly s nastavitelnou výškou desky. To umožňuje jednat i ve stoje, což může být živější a většinou i otevřenější alternativou klasického pohovoru.

Poslední dobou se stále více stává, že se na jednání připojí někdo online, ať už ze zdravotních, nebo pracovních důvodů. Pro tyto případy je vhodné umístit do místnosti kvalitní kameru, která vaše online meetingy povýší. K čemu by vám byla krásně vybavená kancelář, kdyby místo ní na displeji váš kolega viděl jen rozmazané pixely?

Zdi zasedací místnosti můžete také osvěžit vystavením certifikátů, cen či jiných zajímavých dokladů o úspěších firmy. Dále lze doplnit viditelné logo firmy nebo na stůl umístit kancelářské potřeby s vaším logem, například propisky, které tak splní i funkci upomínkového předmětu a návštěva si je může odnést.

Autor: Radek Preis