30. srpna 2022

Jak to vypadá v moderních kancelářích biotechnologické společnosti? CAPEXUS navrhl pro českou firmu SOTIO nové útočiště na Praze 9

Jak to vypadá v moderních kancelářích biotechnologické společnosti? CAPEXUS navrhl pro českou firmu SOTIO nové útočiště na Praze 9

SOTIO Biotech je česká společnost věnující se výzkumu nádorových onemocnění a možností jejich léčby. V roce 2010 ji založil miliardář Petr Kellner a od té doby si vydobyla silné postavení nejen u nás, ale i ve světě. Příští rok by se firma měla nastěhovat do nových kanceláří v budově Harfa Business Center. Vy zatím můžete nahlédnout, jak to v nich vypadá po dokončení první fáze, kterou navrhla a provedla společnost CAPEXUS.

Harfa Business Center se nachází v atraktivní lokalitě na Praze 9 v sousedství O2 Areny. Ve vyšších patrech budovy se již dnes začínají formovat nové kanceláře tuzemské výzkumné společnosti SOTIO Biotech. Společnost CAPEXUS, která dostala zadání na starost, totiž nedávno dokončila první fázi projektu, který by měl být kompletně dokončen v roce 2023.

„Unikátní je u tohoto projektu například velký důraz na estetickou čistotu, která koresponduje s vědeckým výzkumem a celkovou vizuální identitou společnosti. Ta se propisuje nejen do zvolené barevné palety, ale také do celkového designu a výběru vybavení,“ říká Klára Neumann, architektka ze společnosti CAPEXUS.

Architekti z CAPEXU se při návrhu zaměřili hlavně na estetickou čistotu s ohledem na praktičnost. Kromě kanceláří v patře nechybí ani výzkumné laboratoře. Vzhledem k tomuto specifickému zadání museli návrháři konzultovat řešení s projektanty budovy. Výsledkem jsou specifické koridory prolínající celé podlaží.

Kromě moderních kancelářských prostor najdou zaměstnanci na ploše 600 m² i vybavenou kuchyňku, stylově zařízené relaxační zóny nebo pohodlná místa k sezení. Barevná paleta použitá v nových kancelářích SOTIO pak vychází z firemní identity značky a plně ladí i s výzkumným prostředím. 

„V druhé etapě se hodně odráží návrh již realizované části, se kterým byl klient spokojen. Pokračování na již realizovaném projektu je ale také skvělou příležitostí využít zpětné vazby od klienta a jeho praktických zkušeností s užíváním,“ dodává Jakub Chaloupek, rovněž architekt ze společnosti CAPEXUS, který má na starost druhou etapu proměny pracovního prostředí této společnosti.

Stručný popis

  • Návrh a realizace: CAPEXUS
  • Klient: SOTIO Biotech
  • Lokalita: Harfa Business Center – B, Praha 9
  • Datum realizace: Únor 2022
Autor: Petr Hejčl, foto: Prokop Laichter