4. srpna 2022

Beton a džungle. Podívejte se, jak CAPEXUS v nových kancelářích pro firmu Pierre Fabre sloučil dva rozdílné světy

Beton a džungle. Podívejte se, jak CAPEXUS v nových kancelářích pro firmu Pierre Fabre sloučil dva rozdílné světy

V moderní výškové budově AFI City v pražských Vysočanech se zabydlel nový nájemce. Francouzská farmaceutická společnost Pierre Fabre si zde na 530 m² nechala od firmy CAPEXUS navrhnout a vytvořit originální kancelář rozdělenou do několika funkčních částí. Prim v ní hraje francouzský šarm, reprezentativnost, čistota i propojení s přírodou.

Společnost CAPEXUS patří mezi českou špičku v realizaci kanceláří. Není proto divu, že se na ni s prosbou o návrh svého nového tuzemského sídla obrátila i farmaceutická společnost Pierre Fabre, která po celém světě zaměstnává přes 10 tisíc zaměstnanců.

S poradenstvím ohledně flexibility práce a pracovních prostor pomohla společnost Flexjobs. CAPEXUS pak zařídil kompletní architekturu prostor, projektový management i závěrečný fit-out kanceláří. 

Upřímnost, čistota a spousta zeleně

CAPEXUS v kancelářích pro Pierre Fabre vsadil na upřímnost. Celý prostor totiž charakterizují otevřené stropy s přiznanými technologiemi a hladkým betonem. Ten tvoří i některé stěny, což interiéru dodává industriální a přirozenou atmosféru. Tento tvrdý materiál pak návrháři z CAPEXU propojili s dřevěnými prvky a rostlinami. Ty totiž na pracoviště přinášejí celou řadu benefitů.

První část kanceláří dostala příznačný název Zahrada. Jde o open space určený pro soustředěnou práci a vévodí mu zelená barva, dřevo i plot s pnoucími rostlinami, který odděluje pracovní stoly od koridoru. 

Druhou část tvůrci pojmenovali Džungle a hodí se pro běžnou práci o samotě i v kolektivu. I zde lze najít spoustu zeleně v terakotových květináčích, dřevo nebo kombinace žluté, oranžové a zelené. Nechybí ale ani houpačka, proutěná světla či lana u vstupu připomínající pralesní liány.

Celý prostor je pak propojen táhlou co-workovou zónou naladěnou ve stejném stylu – přírodní barvy, beton a biofilní design. Lemují ji velké stoly, schodišťové pódium i pohodlná křesílka, takže si každý zaměstnance může vybrat vždy takové místo, které pro svou práci zrovna potřebuje.

V hlavním koridoru se nachází i útulná kuchyňka s barem, kde si mohou pracovníci jen tak odpočinout, dát si kávu, vychutnat si oběd nebo si popovídat s kolegy. Hned u hlavního vstupu se nachází recepce, která je podobně jako zasedací místnosti více laděna do korporátního stylu. Ani v ní však nechybí dostatek zeleně.

Stručný popis

  • Návrh a realizace: CAPEXUS
  • Klient: Pierre Fabre
  • Lokalita: AFI City, Praha 9
  • Datum realizace: Únor 2022
Autor: Petr Hejčl, foto: Prokop Laichter