21. října 2022

Růžové království aneb jak vypadají nové kanceláře kosmetické společnosti Mary Kay?

Růžové království aneb jak vypadají nové kanceláře kosmetické společnosti Mary Kay?

Pracoviště nemusí působit monotónně a depresivně, ale klidně může připomínat lobby luxusního kosmetického salónu nebo dámské ložnice. Nové pražské kanceláře firmy Mary Kay, které má na starost společnost CAPEXUS, je toho zdárným příkladem.

Hlavním úkolem, který dostal CAPEXUS při návrhu kanceláří pro Mary Kay na starost, bylo správné použití konkrétního pudrového odstínu růžové, který je pro tuto americkou společnost typický. V novém pražském sídle v moderní budově DOCK IN FIVE je tak přítomna téměř všude.

Kancelář plná elegance a ženskosti

Růžové zbarvení pražských kanceláří Mary Kay má za úkol naladit atmosféru jemnosti, ženskosti a uhlazenosti – prvků, které jsou s produkty společnosti neodmyslitelně spojeny. Celkový koncept navíc odbourává představu děsivé monotónní kanceláře, ba právě naopak zaměstnance uvádí do pohodové či kreativní nálady.

Kancelář je rozdělena do menších částí s různě uchopenými místy k odpočinku i relaxaci. Kromě běžných zasedacích místností a pracovních stolů tak v prostoru nechybí ani pohodlná křesílka nebo celorůžové odhlučněné boxy, tzv. phone booths

CAPEXUS navíc pro Mary Kay na zakázku zajistil také některé kusy nábytku, jako je například růžový barový stůl s ochranou proti poškrábání umístěný ve stylové kuchyňce. Podívejte se, jak to vypadá v „nejrůžovějších kancelářích v historii CAPEXUSu“ na vlastní oči.

Stručné informace

  • Návrh a realizace: CAPEXUS
  • Klient: Mary Kay
  • Lokalita: DOCK IN FIVE, Praha 8
  • Datum realizace: Březen-Květen 2022
  • Foto: Prokop Laichter
Autor: Petr Hejčl