19. srpna 2021

Kanceláře.cz: Chceme změnit pohled na to, co znamená kancelář

Kanceláře.cz: Chceme změnit pohled na to, co znamená kancelář

Společně se rozhodli znovuzrodit web Kanceláře.cz. Ten sice již existuje dvacet let, ale nyní dostává novou náplň a vizi. Theo Klán a Filip Beneš, spolutvůrci nápadu, popisují, proč jsou přesvědčeni o tom, že obsahově bude web na českém trhu ojedinělý.

Theo, proč ses vedle kariéry advokáta pustil do projektu kanceláře.cz a jak ses k němu  vůbec dostal? 

Theo: Má cesta k projektu začala před 7 lety, kdy jsem začal pracovat u firmy HB Reavis, což je jedna z největších firem poskytující kancelářské prostory v Evropě. Pracoval jsem zde jako advokát. Zaměřoval jsem se na různorodé aspekty, od  pořízení pozemků,přes výstavbu, prodej a pronájem nemovitostí. Během práce jsem často řešil otázku kvality pracovního prostředí a života v kancelářích, která byla tak aktuální, že se promítala i do naší smluvní dokumentace. Poté, co jsem v HB Reavis  svou kariéru ukončil, přemýšlel jsem, v čem bych se mohl dále realizovat. Tématika pracovního prostředí mi byla vždy instinktivně blízká. Náhodou jsem se dostal do kontaktu s předchozím vlastníkem domény kanceláře.cz, převzal ji a oslovil Filipa, jestli by se na projektu nechtěl spolupodílet. Shodli jsme se na společné vizi a jsem rád, že tu můžeme nyní společně sedět. 

Filipe, stál jsi u zrodu již několika zajímavých developerských projektů, jak ses dostal k tomuto?

Filip: Bylo to přirozeným vyústěním mých dosavadních činností. Pracoval jsem 5 let v Capexu a 100 Towers holding, kde jsem se seznámil s tímto businessem z mnoha úhlů pohledu. Proto, když mě Theo oslovil, viděl jsem to jako příležitost zúročit své dosavadní zkušenosti pro nový zajímavý produkt ve kterém se budu moci maximálně realizovat.

Kanceláře.cz byl dříve primárně inzertní portál. Teď ale přicházíte se zcela novým konceptem. Jaká je vaše vize? 

Filip: Inzertní portál chceme určitě zachovat. Přinášíme však novinky, které jsou u nás velmi ojedinělé, což se týká především designového provedení jednotlivých inzerátů. Web jsme celkově technicky posunuli. A co je klíčové, rádi bychom na webu vytvořili komplexní síť coworkingových center v České republice, aby se klienti mohli jednoduše zorientovat. Jednalo by se o jakýsi srovnávač coworkingů. 

Theo: Já bych Filipa ještě doplnil k té celkové vizi. Chceme, aby náš web mohl ostatní inspirovat, jak efektivněji pracovat, jak si práci užít, jaké produkty k ní využít a aby pomohl změnit celkový způsob myšlení a postoj k ní. Poslední zhruba dva  roky pozorujeme, že se způsoby práce změnily zcela razantně. Dnes je pojem „kancelář“ zcela fluidní, přestává být synonymem pro jedno místo. Práce v kanceláří může být vykonávaná kdekoliv: z domu, z coworkingového centra, home-officu nebo klidně z pláže.

Můžete čtenářům přiblížit konkrétní témata, kterými se bude váš web zabývat?

Theo: Paleta zaměření obsahu je opravdu pestrá. Plánujeme dělat rozhovory s lídry v oblasti kancelářského života, vlogy, přinášet články se zajímavými tématy, která v Česku ještě nejsou obsahově tolik pokryta. Pokud bych měl uvést konkrétní příklad, jedná se o témata jako je work from hotel, coworking nebo freelancing.

Filip: Do obsahové části spadá také náš pravidelný Podcast z Lobby, ve kterém budeme přinášet rozhovory se zajímavými hosty. Kanceláře.cz nejsou běžným inzertním webem. Velký potenciál vidíme právě v jeho obsahové části, kde bychom chtěli čtenáře, diváky a posluchače inspirovat novými trendy ze zahraničí i Česka. Chceme ukázat směr lidem, kteří nejsou současně ve své kanceláři spokojeni.

Proč padla volba na doménu kanceláře.cz? Nebylo by jednodušší založit si novou?

Theo: Přemýšlel jsem o tom, že bych projekt realizoval pod novou doménou, nicméně kanceláře.cz se mi jevila jako nejvhodnější volba. Lidé na dané doméně očekávají tématiku kancelářských prostor. A my tuto tématiku chceme z klasického pohledu nabourat. Otočit celý koncept naruby a změnit pohled na to, co je kancelář. Chceme vytvořit obsahový magazín, ale zároveň agregovat zajímavé nabídky z oblasti kancelářských prostor. 

Co v nejbližší době chystáte?

Filip: V nejbližší době se můžete těšit na nový díl podcastu, který bude věnován workplace konzultantce Apoleně Weissové. Dále bych čtenáře pozval ke sledování našich sociálních sítí, jsme aktivní na Facebooku, Instagramu a LinkedInu.

Web kanceláře.cz má zcela jistě co nabídnout. Mimo inzertní nabídky přináší nejnovější témata a trendy, které by člověku pracujícímu z kanceláře neměly uniknout. 

 

Děkuji čtenářům za pozornost, šéfredaktorka Kanceláří.cz Barbora Grygarová.

 

Autor: Barbora Grygarová