Nové články

4. července 2022

Architektonické kanceláře vymýšlejí, jak vrátit život bývalé Mosilaně v Brně

Architektonické kanceláře vymýšlejí, jak vrátit život bývalé Mosilaně v Brně

Brno 4. července (ČTK) - Několik architektonických studií a kanceláří vymýšlí, jak by se měl proměnit areál bývalé brněnské textilky Mosilana. Majitel a investor Financial Consortium jej chtěl zbourat a stavět obytný soubor, avšak někteří památkáři i město se postavili proti a ministerstvo kultury zahájilo správní řízení o prohlášení areálu za kulturní památku. Proto nyní architekti navrhují urbanistické řešení a koncepci, která má areálu vdechnout nový život a zároveň zachovat pro budoucí generace unikátnost tohoto místa, uvedl v tiskové zprávě za investora Jiří Filip. V srpnu chce investor vyhlásit jeden až dva vítězné návrhy a v listopadu vítězný návrh vyhodnotit a připravit jeho prezentaci.

Aktuality
Číst
3. července 2022

Už jste slyšeli o stolních senzorech do chytrých kanceláří?

Už jste slyšeli o stolních senzorech do chytrých kanceláří?

Kanceláře typu open office procházejí v posledních letech prudkou transformací. Mohou za to zejména nové přístupy a technologie. Stolní senzory jsou jednou z novinek. V tuzemsku zatím příliš rozšířené nejsou. Efektivním způsobem přitom dokáží šetřit čas a místo, tedy “suroviny”, jichž se nedostává skoro každému.

Design a technologie
Číst
30. června 2022

Klíčový je zákazník, který se vrací, říká Radek Ondrášík, marketingový ředitel Notina | 1.část

Klíčový je zákazník,  který se vrací, říká Radek Ondrášík, marketingový ředitel Notina | 1.část

Naše marketingová strategie je založena na spokojeném zákazníkovi. Neslibujeme lidem nic, co nedokážeme splnit. A šlapeme do inovací. To jsou v kostce některá z vysvětlení, která nabízí Radek Ondrášík, dlouholetý marketingový ředitel českého beauty e-shopu Notino, pro skutečnost, že Notino je ve svém segmentu již řadu let jedničkou na trhu. Co by poradil ostatním podnikatelům ve světě e-commerce? Například to, že nejlepší způsob, jak obstát při expanzi do zahraničí, je chovat se jako lokální hráč.

Rozhovory
Číst