11. prosince 2022

CAPEXUS na Slovensku otevírá nové kanceláře. Klientům se díky nim reprezentuje v tom nejlepším světle

CAPEXUS na Slovensku otevírá nové kanceláře. Klientům se díky nim reprezentuje v tom nejlepším světle

Jedna z předních tuzemských fit-outových společností má na kontě další moderní a designové kanceláře. Tentokrát je však nenavrhla pro žádného externího klienta, nýbrž sama pro sebe. Čím se tedy slovenský CAPEXUS bude nově potenciálním zájemcům reprezentovat?

CAPEXUS působí u nás i na Slovensku od roku 2011. Kromě toho, že za tu dobu nasbíral více jak pět stovek spokojených klientů z řad malých lokálních společností i mezinárodních koncernů, zanechal za sebou také tisíce metrů čtverečních špičkových moderních kanceláří, designových zasedacích místností či odpočinkových prostor. V rámci jednoho ze svých posledních projektů se tak v CAPEXUSu rozhodli po nějakém čase obměnit i své vlastní slovenské zázemí. A výsledek je více než obdivuhodný.

„Možnost prezentovat klientům různé formy práce“

Není divu, že si architekti z CAPEXUSu při návrhu svého sídla pořádně vyhráli. Nejenže v něm totiž budou sami pracovat, ale zároveň jde o vizitku pro budoucí klienty. Celý prostor se tak nese v duchu týmové práce, což podporuje například fakt, že všichni zaměstnanci sedí v jedné rozlehlé open space kanceláři. Ta je však samozřejmě náležitě členěna tak, aby si každý vždy našel ideální místo pro své aktuální potřeby.

Střed kanceláře tvoří čtyři kulaté stoly, které jsou vhodné pro komunikaci v týmu. Poblíž jsou k dispozici ale i částečně oddělené zasedací místnosti či akustické boxy určené k soustředěné práci v tichém a klidném prostředí.

Naše kanceláře nejsou pouze místem, kde pracujeme, ale zároveň naším showroomem. Mají za cíl ukazovat klientům různé formy práce, rozložení prostor, využití materiálů či způsoby, jak pomocí jednoduchých materiálů vytvořit kvalitní pracovní prostředí,“ říká v ukázkovém videu šéf slovenských architektů CAPEXUSu Jakub Seči.

Kvalitní akustika, biodynamické osvětlení i obývák

Kromě čistě pracovních prostorů mají zaměstnanci k dispozici i několik multifunkčních zón. Mezi ty patří například kuchyňka s barem, terasa, kterou lze využít ke společným akcím, či lunch zóna (interně nazývaná jako obývák), kde mohou kolegové jen tak posedět, popovídat si, dát si kávičku nebo jednat s klienty.

Design a logické uspořádání pak doplňuje ještě špičkové vybavení kanceláře. To zahrnuje atypický dřevěný nábytek, kvalitní akustické řešení či biodynamické osvětlení, které přizpůsobuje svou barvu aktuálnímu dennímu světlu, čímž pomáhá zvyšovat produktivitu a ulevuje očím.

Nové kanceláře CAPEXUSu si můžete přijít prohlédnout i na vlastní oči. „Lepší jednou vidět, než stokrát slyšet,“ říká na konci prezentačního videa generální ředitel společnosti Michal Kolesár a zve do bratislavského City Business Center, kde se sídlo nachází, všechny potenciální zájemce. 

Stručný popis

  • Návrh a realizace: CAPEXUS
  • Klient: CAPEXUS
  • Lokalita: CBC 4, Karadžičova 14, Bratislava 
  • Datum realizace: Březen-Červen 2022
Autor: Petr Hejčl